برای اجرا در تالار وحدت؛ نادر برهانی مرند و امیرحسین سمیعی به کلنل پیوستند

آبنما کار: کنسرت نمایش «کلنل» به کارگردانی امیر بشیری پاییز سال جاری در تالار وحدت روی صحنه می رود.
به گزارش آبنما کار به نقل از مشاور رسانه ای این اثر، روایتی از زندگی و زمانه محمدتقی خان پسیان و عاشقانه ای گمشده در تاریخ معاصر ایران، در کنسرت نمایش «کلنل» به نویسندگی محمد نقایی و کارگردانی امیر بشیری به صحنه می آید.
در این کنسرت نمایش با تهیه کنندگی امین اشرفی که مقرر است پاییز سال جاری در تالار وحدت اجرا شود، نادر برهانی مرند نمایشنامه نویس و کارگردان شناخته شده تئاتر ایران به عنوان مشاور کارگردان حضور دارد. امیرحسین سمیعی آهنگساز، رضا مهدی زاده طراح صحنه، محبوبه سلطانی طراح لباس، مونا جعفری طراح گریم، رضا خضرایی شاد طراح نور، محمدصادق زرجویان طراح گرافیک، بهزاد جاودان فر طراح حرکت کنسرت نمایش «کلنل» هستند. حسن جودکی مجری طرح «کلنل» است که با حضور چهره های مطرح موسیقی و تئاتر ایران تولید و روی صحنه می رود.
بررسی رشادت های کلنل محمدتقی خان پسیان نخستین خلبان ایرانی، به عنوان یکی از شخصیت های مبارز، وطن پرست و مستقل، ضرورت تولید چنین اثری را در زمانه ای که مسأله اصلی مردم و مخاطبان هنر کشور جنگ روایت ها از تاریخ معاصر است، بیش از گذشته نمایان می کند. تنوع جغرافیایی در زندگی کلنل پسیان این فرصت را به وجود می آورد که روایتی ملی از تبریز و همدان تا مشهد و تهران و آلمان به منصه ظهور برسد و از یک جهت نیز پرداختن به سوژه های این چنین ملی می تواند ارتباط بسیار مؤثری با مخاطبان برقرار نماید. به زودی اخبار و اطلاعات مربوط به بازیگران این پروژه هنری و تاریخ اجرای آن منتشر می شود.

منبع: