اسماعیلی در حاشیه هئت دولت: برگزاری ۳۱ جشنواره استانی

به گزارش آبنما کار، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در حوزه کارهای هنری از سرگیری کارهای موسیقی را داشتیم و همکاران ما در دفتر موسیقی سایت فروش بلیط برای کنسرتهای مختلف را دارند فعال می کنند.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بامداد امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: در هفته جاری در شورای هنر یک مصوبه بسیار خوبی داشتیم و آن پذیرش نظام استاد شاگردی در آموزش های هنری بود.

وی ادامه داد: در سنت دانشگاهی حوزه های هنری نیز به مثابه سایر رشته ها دیده شده است و یک انتقاد جدی را هنرمندان و اساتید هنری داشتند که این رویه باید اصلاح گردد. در همین چارچوب این مساله در دستور کار ما قرار گرفت و ما توانستیم در شورای هنر در روز دوشنبه مصوبه ای را در این ارتباط داشته باشیم و در یکی دو رشته بصورت آزمایشی این کار را شروع نماییم و ان شاءالله این روند را در آینده نیز توسعه می دهیم که در رشته های هنری از روش های سنتی و مالوف استاد شاگردی برای آموزش استفاده نمائیم و مدرک دانشگاهی نیز ارائه نماییم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به در پیش بودن جشنواره های فجر اشاره کرد: ما ۷ جشنواره مهم را پیش رو داریم و دوستان من در هر یک از این جشنواره ها مشغول فعالیت و پیشبرد امور هستند. دبیر جشنواره ها انتخاب شدند و فعالیت ها در این عرصه در حال انجام می باشد.

اسماعیلی بیان کرد: یکی از خاصیت های جشنواره های امسال استانی شدن آنها است؛ بطورمثال در جشنواره هنرهای تجسمی که در ۷ رشته برگزار می گردد ما ۳۱ جشنواره استانی داریم. یعنی در همه استانها این جشنواره انجام می شود. در زمینه تئاتر نیز پس از یک فطرت چندین ساله ما جشنواره های منطقه ای در ۴ منطقه خواهیم داشت و در هر منطقه چندین استان فعالیت تئاتری خودرا در معرض داوری قرار داده اند و اتفاقات بسیار خوبی در این عرصه اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به موضوع موسیقی نیز اشاره کرد: از هفته قبل از سرگیری کارهای موسیقی را داشتیم. دوستان من در معاونت هنری و موسیقی در این عرصه درحال فعالیت هستند. سایت فروش بلیت در این عرصه فعال گردیده است و برای کنسرتهای مختلف فروش بلیت انجام می دهند که با استقبال خوبی نیز روبه رو شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخر در تشریح آخرین خبرهای حوزه سینما اظهار داشت: ان شاءالله به زودی دومین جلسه شورای عالی سینما را خواهیم داشت. ما پیگیر اجرای مصوبات جلسه اول هستیم که الحمدلله در آن توفیقات زیادی داشتیم و تحقق یک تحول جدی در ساخت برنامه های نمایشی خصوصاً حوزه فیلم مورد تاکید ما است و این مساله را پیگیری می نماییم. ان شاءالله با اعتبارات خوبی که دولت در این عرصه مختص کرده است شاهد یک تحول جدی در این حوزه باشیم.

منبع: