به آهنگسازی احسان بیرقدار؛ تک آهنگ نامه ای برای حوا

آبنما کار: نامه ای برای حوا یکی از تازه ترین آثار موسیقایی انتشار یافته به آهنگسازی احسان بیرقدار است که با صدای کیانوش روحی در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
دریافت 12 MB
به گزارش آبنما کار به نقل از امور رسانه ای پروژه، قطعه «نامه ای برای حوا» به آهنگسازی احسان بیرق دار با شعر علیرضا کلیایی و اجرای آواز و تهیه کنندگی کیانوش روحی منتشر گردید.
این قطعه مقدمه ای بر آلبوم «آتش و حوا» است که مقرر است به زودی در قالب یک آلبوم با ۱۲ قطعه که روایتی مشترک دارند منتشر شود.
در توضیحات تکمیلی این اثر آمده است:
«نامه ای برای حوا» فضایی سورئال اما مدرن دارد که بیان کننده احساس کلی آلبوم است؛ آلبومی که فضایی کاملاً ازلی دارد و بیان کننده تجسمِ رنج عاشقانه ای که آدمی در زمینی شدن متحمل می شود. در این اثر بااینکه ساختار اشعار کلاسیک است اما مفهومی مدرن و امروزی دارد و آهنگساز آن اهتمام کرده متناسب با این فضا، از سازبندی و رنگ آمیزی صوتی متفاوتی استفاده نماید. شاید این خاصیت سبب شده که به نسبت سایر موسیقی هایی که در این ژانر می شنویم با اثری نو و کمتر شنیده شده روبرو باشیم.
در این قطعه استفاده از سازهایی مثل ابوا و ویولا در امتداد تصویرسازی بیشتر به مثابه دو قطب روحانی انسان و یا همان یین و یانگ استفاده شده و از طرفی آواهای سوپرانو ردپایی از حضور حوا را در یک بستر الکتروآکوستیک برای مخاطب تداعی می کنند.
«نامه ای برای حوا» از نظر فرم نیز نسبت به سایر موسیقی های پاپ رایج و متداول این روزهای بازار موسیقی ایران متفاوت می باشد. در این قطعه فرم موسیقی به کلام وابسته است و کیانوش روحی به عنوان خواننده و تهیه کننده اثر توانسته با ارائه رنگ آمیزی متفاوت مفهوم شعر را به بهترین حالت ممکن به مخاطب منتقل کند.
قطعه ی «نامه ای برای حوا» به آهنگسازی احسان بیرق دار با شعر علیرضا کلیایی و آواز کیانوش روحی در استودیو شهر صدای پارسیان توسط حامی حقیقی ضبط شده است و علی جعفری پویان (ویولا)، آرین قیطاسی (ابوا) و مهگل صفدری (آواز) در آن به اجرای موسیقی پرداخته اند.
این پروژه در ایران به مدیریت نیما جوان در نشر و پخش جوان و در خارج از ایران توسط حسن گلستانه از انتشار یافته است و سوگل ضامنی (طراحی بصری)، عطا محمدی (عکس) و نیوشا مزیدآبادی (مدیریت رسانه) آنرا برعهده دارند.

منبع: