در آخرین روزهای نوروز؛ محسن یگانه نیامده رکورد زد

محسن یگانه خواننده موسیقی پاپ در تازه ترین دور کنسرتهای خود که پس از وقفه ای سه ساله برگزار می شد در پنج شب، آثار منتخب خودرا در قالب اجراهای دو ساعت و نیمه پیش روی مخاطبان قرار داد.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، محسن یگانه از خوانندگان شناخته شده موسیقی پاپ کشورمان که طی سه سال قبل به علت حضور در خارج از کشور کنسرتی را در ایران برگزار نکرده بود، طی پنج شب در قالب جشنواره کنسرتهای نوروزی، آثار منتخب خودرا در اجراهایی دو ساعت و نیمه که در نوع خود یک رکورد به حساب می آید، پیش روی طرفداران خود قرار داد.
در این کنسرت ها که در یکی از سالن های شمال غربی تهران اجرا شد، آثار منتخب محسن یگانه در قالب چندین قطعه همچون «رگ خواب»، «وابستگی»، «کویر»، «برگ بی جون»، «باور کنم»، «دیوار»، «هنوز»، «من بی تو نابودم»، «حریص»، «نشکن دلمو»، «عبور»، «بهت قول میدم»، «کی جای من اومد»، «چقدر دیر»، «درکم کن»، «نمیشه»، «دیره»، «ندارمت»، «دریابم»، «بیت آخر»، «سکوت» اجرا شد.
اجراهایی که بگفته یگانه در این کنسرت ها جزو معدود برنامه هایی بوده که اعضای ارکسترش روزهای زیادی را تمرین کرده اند تا بتوانند اجراهای زنده واقعی را بدون دخالت کامپیوتر و مسائلی از این دست را برای مخاطبان داشته باشند.
این خواننده موسیقی پاپ که طی سالهای قبل به علت حضور نداشتن در ایران و انجام کارهای شخصی سه سال بود که کنسرتی را در کشورمان برگزار نکرده بود، در کنسرت روز پنجشنبه یازدهم فروردین ماه خود که به تهیه کنندگی محمد حاتم پور پیش روی طرفداران قرار گرفت، از حضور باردیگر در کنسرتهای نوروزی ابراز خرسندی کرده و به طرفدارانش وعده داد که این کنسرت یکی از طولانی ترین و بهترین کنسرت هایی باشد که برای مخاطبان اجرا کرده است.
وی اظهار داشت: دلم می خواهد همین اول کاری با تشویق های زیاد خود خیال من را راحت کنید تا بتوانم بواسطه این انرژی های خوب در سالن، کنسرت با کیفیتی را برای شما اجرا کنم. چونکه یک خواننده وقتی یک گروه نوازنده و اجرائی خوب و تماشاگر خوب داشته باشد دیگر چیزی از یک کنسرت نمی خواهد. موضوعی که به اعتقاد من امشب در کنسرت من اتفاق افتاده و لازم است از همه شما قدردانی ویژه ای داشته باشم.
یگانه در اواسط برگزاری کنسرت خود بود که ضمن قدردانی از اعضای ارکسترش توضیح داد: آنچه امشب از برنامه های ما می بینید بااینکه بواسطه حضور برخی از دوستان هنرمند قدیمی ام پیش روی شما عزیزان قرار گرفته، اما ما سعی کردیم با همین عزیزان که نوازندگان درجه یکی هستند، تحولات زیادی را در ارکستر ایجاد نماییم که شما شاهد و شنونده یک اجرای زنده به مفهوم واقعی باشید. بااینکه کار سختی بود ولی اگر این نوازندگان خوب و درجه یک کنارم نبودند، این کنسرت خوب که جزو معدود کنسرتهای زنده به مفهوم واقعی است تقدیم شما عزیزان نمی شد. این نوع اجرا به قدری دربرگیرنده شرایط سختی است که اگر این دوستان و تلاش شبانه روزی آنها نبود نمی توانستیم در این شرایط کنسرت برگزار نماییم.
این خواننده در بخش بعدی کنسرت خود که با استقبال خوب مخاطبان در واپسین روزهای برگزاری کنسرتهای نوروزی قبل از شروع ماه مبارک رمضان اجرا شد، ضمن قدردانی باردیگر از طرفدارانش بواسطه حمایت هایی که در پنج شب گذشته انجام داده بودند، از گروه نوازندگان ارکستر و طرفدارانش بار دیگر قدردانی کرد.
اما یکی از نقاط عطف اجرای زنده محسن یگانه که طی سالهای گذشته در سکوت کامل خبری به کارهای شخصی خود مشغول بود، مربوط به اجرای زنده قطعه «بهت قول می دم» بود که محسن یگانه بار دیگر با همان چینش قبلی اجرای زنده این قطعه که بگفته وی در یکی از شبکه های پرجمعیت فضای مجازی بیش از ۱۴۰ میلیون بار دیده شده بود، اجرای خودرا تقدیم مخاطبان کرد.
وی پیش از اجرای این تک آهنگ پرطرفدار بیان کرد: از وقتی این آهنگ پخش گردید، اتفاقات زیادی برای این کار افتاد، اما یکی از نکات بسیار مهمی که برایم بسیار باارزش بود، واکنش مخاطبان خارجی به این اثر بود سبب استقبال بسیار شایان توجهی شد. اما من فکر می کنم هرچه قدر از تاریخ انتشار این قطعه بگذرد اجرای زنده آن در کنسرت ها نیز با حس و حال بهتری توأم می شود که امیدوار هستم از آن لذت ببرید.
محسن یگانه در بخش دیگری از این کنسرت که تا ساعت ۴۰ دقیقه بامدادان طول کشید، به طرفدارانش توضیح داد: این کنسرت واقعاً یک کنسرت «لایو» است که در آن پشت لپ تاپی وجود ندارد. این اجرا آغشته به هیچ چیز غیرزنده ای نیست و فکر می کنم جزو معدود دفعاتی باشد که چنین اتفاقی می افتد. کما این که تصور می کنم با این شیوه اجرائی وارد کیفیت تازه ای از برنامه ها شدیم که خودم روی آن حساسیت ویژه ای دارم و امیدوار هستم بتواند مورد توجه شما قرار گیرد.
پارسا پروین نوازنده درامز، احسان یزدانی نوازنده کیبورد، وحید قاسمی نوازنده پرکاشن، شایان مجیدی نوازنده گیتار الکتریک، سعید علیرضایی نوازنده گیتاربیس و محمدرضا زارعی نوازنده ویولن گروه اجرائی مجموعه کنسرتهای محسن یگانه طی پنج شب گذشته را تشکیل می دادند.