اعلام آمادگی سرکنسولگری ایران در حلب برای عرضه خدمات به زائرین ایرانی در سوریه

سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حلب، در مراسم ویژه ای که در حسینیه شهدای شهر «نبل» در  تقارن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز آزادسازی «نبل» و «الزهرا» برگزار شده بود، شرکت کرد.
به گزارش آبنما کار به نقل از ایسنا، عبدالله رجبعلی نژاد در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار المیادین و الاخباریه سوریه، ضمن تبریک این دو روز مبارک، آمادگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران را برای همکاری و مساعدت درباب کارهای تجاری و اقتصادی اعلام نمود.
رجبعلی نژاد، مقاومت مردم الزهرا و نبل را که سه سال و نیم در مقابل مسلحین ایستادگی کردند ستود و آنان را سمبل و اسوه مقاومت نامید.
وی اشاره کرد: موقعیت این دو شهر که در راه مواصلاتی با قلب اقتصادی محور مقاومت قرار دارد، باارزش بوده و ان شاءالله با توانمندی جوانان مقاوم خود موجب شکوفایی اقتصادی می شود.
رجبعلی نژاد اشاره کرد: استان حلب، بعنوان قطب اقتصادی محور مقاومت دارای شهرصنعتی شیخ نجار، بزرگترین شهر صنعتی کشور سوریه با ظرفیت های بالقوه بسیار تولیدی و صنعتی است. همین طور اماکن تاریخی و زیارتی مهمی نظیر قلعه تاریخی حلب و زیارتگاه های مهم مشهدالحسین و مشهد محسن دارد.
این دیپلمات ایرانی اضافه کرد: همین طور حلب از مقاصد زیارتی بشمار می رود و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حلب، آمادگی خودرا برای ارائه خدمات به زوار اعلام نموده است.

منبع: