نقاشی مسروقه بعد از ۳۰ سال به موزه بازگشت

آبنما کار: یک تابلو نقاشی که از موزه ای در اسکاتلند به سرقت رفته بود، پس از گذشت بیش از 30 سال به موزه بازگردانده شد.
به گزارش آبنما کار به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت، تابلو نقاشی که در سال ۱۹۸۹ از «موزه قلعه هاگز» ربوده شده بود، به «موزه های گلاسگو» که شبکه ای از موزه ها در شهر اسکاتلند است، بازگردانده شد.
نقاشی «کودکان در آب» اثر «رابرت گمل هاچیسون» به همراه چندین اثر دیگر از «موزه قلعه هاگز» که حالا تعطیل می باشد، با قطع کردن سیستم هشدار و وارد شدن از پنجره موزه ربوده شده بود.
در زمان سرقت این نقاشی، یکی از روزنامه های اسکاتلند گزارش داد که سارقان با بهره گیری از نردبان از پنجره بالا رفته بودند. در آن زمان ارزش این نقاشی ۸۰۰۰ پوند برآورد شده بود.
این موزه در سال ۱۹۹۸ میلادی بسته شد.
این نقاشی در لیست آثار هنری مسروقه ثبت گردید و در نهایت زمانی که یک خانواده بدون اطلاع از تاریخچه نقاشی آنرا در یک حراجی ارائه کردند، به عنوان اثر مسروقه موزه شناسایی شد.
در نهایت این نقاشی از حراجی حذف شد و به موزه های گلاسگو بازگردانده شد. این تابلو نقاشی درحالی بعد از چندین دهه به موزه استرداد شده است که مدتی پیش مسئولان موزه «گلاسگو» از ناپدید شدن یکی از مجسمه های «رودن» به ارزش سه میلیون پوند خبر دادند. بگفته مسئولان موزه یک مجسمه اثر «اگوست رودن» که قسمتی از مجموعه مجسمه های مشهور «مردم کاله» بود، حالا ناپدید شده است.
بتازگی به سرقت رفتن هزاران شیء از مجموعه «موزه بریتانیا» نیز خبرساز شد تا این که مدیر «موزه بریتانیا» در نهایت ناچار به کناره گیری از سمت خود شد.
طبق گزارش «بی بی سی»، «موزه ولز» که اداره هفت موزه ملی «ولز» را بر عهده دارد نیز از ناپدید شدن ۲۰۰۰ شیء آگاهی داد. این موسسه معتقد می باشد که خیلی از این اشیاء ناپدیدشده فقط جابه جا شده اند یا در لیست بندی ها از قلم افتاده اند و با بررسی های بیشتر پیدا خواهند شد.