دیدار مدیران هنری با احمد خلیلی فرد هنرمند پیشکسوت هنرهای تجسمی

به گزارش آبنما کار، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل هنرهای تجسمی و مدیرکل هنرهای نمایشی به دیدار احمد خلیلی فرد هنرمند پیشکسوت عرصه هنرهای تجسمی رفتند.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، عصر روز گذشته سه شنبه هشتم شهریور ماه محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی و کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی به دیدار احمد خیلی فرد هنرمند پیشکسوت نقاش و مجسمه ساز رفتند.
در این دیدار خلیلی فرد به بیان خاطراتی از دوران تدریس در دانشگاه، حضور در جشنواره های مختلف و همکاری و همنشینی با هنرمندانی همچون مرحوم حبیب الله صادقی پرداخت و ضمن اشاره به بعضی از آثار شاخصش همچون معراج و ظهر عاشورا ضمن ابراز ارادت به حضرت سیدالشهدا (ع) از نحوه شکل گیری ایده خلق این آثار تا طراحی و نقاشی آن مطالبی را بیان کرد.
در این دیدار عبدالرضا سهرابی ضمن اشاره به کسالت جسمانی خلیلی فرد از آمادگی این اداره کل برای پیگیری روند درمان ایشان اطلاع داد و کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی از دوران همکاری با وی در دانشگاه سوره به بیان خاطراتی پرداخت.
محمود سالاری معاون امور هنری وزارت ارشاد هم ضمن اشاره به آثار این هنرمند پیشکسوت اظهار داشت: استاد خلیلی فرد به معنای واقعی کلمه یک هنرمند است، وی دارای خصوصیت های منحصر به فردی است که وی را از دیگران متمایز می کند.
وی ضمن اشاره به اخلاق گرایی در احمد خلیلی فرد، اظهار نمود: اعلام وفاداری به ارزش های آفریده شده در دوران انقلاب اسلامی و همینطور ابراز ارادت به خاندان (ع) و آفرینش فداکاری و ایثار را در آثار این هنرمند نقاش مشاهده کرده ایم.
احمد خلیلی فرد دارای نشان درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. او همینطور برنده جایزه و دیپلم افتخار هنر مقاومت در سال ۱۳۸۷ بوده است.

منبع: