با ادای احترام به آبادان داغدیده؛ سپردمت به جاده ها با صدای سالار عقیلی رونمایی گردید

مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی سپردمت به جاده ها با اجرای سالار عقیلی و با یک دقیقه سکوت به احترام مردم داغدیده آبادان اجرا شد.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی آلبوم، مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «سپردمت به جاده ها» با حضور هنرمندانی چون نادر مشایخی، نصیر حیدریان، وارطان ساهاکیان، مجید سینکی، سالار عقیلی، مسعود پیروی، بهنام ابوالقاسم، رضا فرهادی، پژمان بلورچی، کاوه کاتب، شهرام توکلی، نیما جوان و تنی چند از هنردوستان روز گذشته ۶ خردادماه در فضای باز مجموعه فرهنگان فرشته اجرا شد.
در ابتدای این مراسم مسعود پیروی آهنگساز آلبوم «سپردمت به جاده ها» با بیان یک دقیقه سکوت به احترام حادثه متروپل، جانباختگان و مردم داغدیده آبادان و ابراز همدردی با این فاجعه، درباب نخستین اثر خود در قالب یک آلبوم موسیقی اظهار داشت: این اثر که روزهای آینده بصورت فیزیکی و در آینده ای نزدیک به شکل دیجیتال در اختیار مردم قرار خواهد گرفت یک مجموعه ۸ قطعه ای شامل ۲ آواز و ۶ تصنیف است که ماهیت کلی آن درد دل من بوده است.
وی افزود: ملودی های این آلبوم را بطور مستقل و بدون شعر نوشتم و در روند کار شاعران عزیزی که در این مجموعه با من همکاری کردند روی ملودی های من شعر سرودند. درواقع شکل گیری پیوند شعر و ملودی برای کارهای این چنینی خیلی مشکل است چونکه ذهن آهنگساز محدود به محتوا و مضمون شعر نیست و ملودی ها آزادانه تر شکل می گیرند.
این مدرس دانشگاه ضمن اشاره به مشکلات تولید آلبوم موسیقی اظهار داشت: این مجموعه را با ترکیب و سازبندی متفاوتی با کمک بهنام ابوالقاسم به شکل امروزی درآوردیم و کوشیدیم در همکاری با بهترین نوازنده ها و تیم اجرائی، اثری مناسب را به مخاطبان ارائه دهیم.
پیروی در آخر صحبت های خود اضافه کرد: من همه حرف هایم را در آلبوم «سپردمت به جاده ها» در همراهی با سالار عقیلی بیان کردم که امیدوار هستم مقبول واقع شود.

در ادامه سالار عقیلی نیز در سخنانی ضمن اشاره به آشنایی خود با مسعود پیروی در ارکستر ملی ایران اظهار داشت: حدود ۱۰ سال پیش؛ زمان تمرین با ارکستر ملی ایران به رهبری استاد فرهاد فخرالدینی، بوسیله قطعه «شیدا» که حال و هوای موسیقی قدما را داشت با مسعود پیروی آشنا شدم. اثری که تصور می کردم متعلق به مرتضی خان محجوبی یا استاد برازنده است اما برای این هنرمند بود. از آن زمان به نوع آهنگسازی هایش علاقمند شدم و به او اعتماد کردم تا به امروز که منجر به چنین همکاری مشترکی شد. البته یکی از شروط من برای خوانندگی این آلبوم؛ قرار گرفتن قطعه «شیدا» در کنار دیگر قطعات بود.
این خواننده با ابراز خرسندی از انتشار فیزیکی آلبوم «سپردمت به جاده ها» اظهار نمود: متاسفانه مدتهاست که آلبوم های موسیقی در فضای مجازی پخش می شوند که من آنرا نمی پسندم چونکه یک اثر موسیقی برای من بصورت فیزیکی و قرار گرفتن در کتابخانه خانه هایمان معنا پیدا می کند. خوشبختانه شاهد این هستم که همکاریم با مسعود پیروی و بهنام ابوالقاسم بعنوان تنظیم کننده و نوازنده پیانو مقرر است به خانه های مخاطبانمان برود.

بهنام ابوالقاسم تنظیم کننده این اثر نیز در بخش دیگری از مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «سپردمت به جاده ها»، اظهار داشت: این مجموعه برای من حکایت رفاقت است. رفاقتی ۲۰ ساله با مسعود پیروی عزیز که منجر به این شد که در روند کار در جایگاه تنظیم کننده قدم هایش در ملودی ها برای من آشنا و قابل پیش بینی باشد. من در این همکاری ارتباط مهم بین شاعر و آهنگساز و خواننده را کاملاً درک کردم و خوشحالم با حضور سالار عقیلی عزیز این آلبوم به گوش شما می رسد.
رضا فرهادی مدیر استودیو کرگدن و مدیر میکس این اثر نیز اظهار داشت: از پس چنین کارهایی رفاقت هایی شکل می گیرد و رفاقت های گذشته نیز محکم تر می شود. موسیقی آلبوم «سپردمت به جاده ها» یک موسیقی دیرآشناست که از گذشته ها؛ یک نخ تسبیح به آن وصل است. ملودی های استخوان دار و جذاب در کنار تنظیم های متفاوت بهنام ابوالقاسم و توانایی و قدرت صدای سالار عقیلی که ترکیب این سه عنصر برای من شیرینی میکس را صدچندان کرد.

وی افزود: روند شکل گیری این آلبوم چهار سال طول کشید. در طول این مدت ما اتفاقات زیادی را گذراندیم. مسعود و من هر دو پدرانمان را از دست دادیم. عاشق شدیم. فارغ شدیم. کرونا داشتیم مسائل مختلفی شبیه همین ضایعه عجیبی که در آبادان صورت گرفت که بطور قطع بی تاثیر در روند انتشار نبوده، داشتیم اما خوشحالم به سرانجام رسید.
فرهادی در آخر اظهار داشت: همانطور که برای جسم و روحتان ارزش قائل می شوید؛ برای گوشتان نیز ارزش قائل شوید و موسیقی خوب و باکیفیت گوش کنید.
شهرام توکلی آهنگساز و رهبر ارکستر نیز در سخنانی کوتاه خواهان انعکاس نقدهای منصفانه درباره آثار موسیقایی و هنری شد و گفت: برای آلبومی که امروز تولید شده، مسعود پیروی زحمات زیادی کشیده است. فارغ از این که موسیقی های این اثر با سلیقه من همخوانی دارد یا خیر به احترام تمام زحمتی که در همه این سال ها برای تولید این اثر کشیده تمام قد برایش می ایستم و تشویقش می کنم.

در اختتام این مراسم، سالار عقیلی در همراهی با نوازندگان یک آواز و قطعه شیدا از آلبوم «سپردمت به جاده ها» را اجرا کرد.