همکاری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی با دانشگاه تربیت مدرس

در دیدار معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی و رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس به منظور بررسی زمینه های مشترک برای انعقاد تفاهمنامه، به تشکیل پژوهشکده هنرهای اسلامی در دانشگاه تربیت مدرس برای ارتقای هنرهای ایرانی اسلامی اشاره شد.
به گزارش آبنما کار به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پویا محمودیان (معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی) به منظور بررسی موضوعات مشترک برای انعقاد تفاهمنامه همکاری، با منصور یگانه رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس روز گذشته، سه شنبه – سوم خردادماه ۱۴۰۱ در دفتر خود دیدار و در مورد زمینه های این همکاری گفتگو کرد.
استفاده از ظرفیت دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس در حوزه پژوهش هنر، برگزاری سمینار و کارگاه های آموزشی، استفاده از توان دانشجویان در تدوین رساله های مساله محور در حوزه صنای دستی، استفاده از توان علمی اساتید این دانشگاه همچون موضوع های مورد بحث بود.
همچنین استفاده از «ناحیه نوآور مدرس» که از میدان انقلاب تا بخش قابل توجهی از کارگر شمالی گستره آن است برای ایجاد ناحیه نوآور صنایع دستی به منظور نمایش ظرفیت های این حوزه و «پارک علم و فن آوری مدرس» برای تقویت شرکتهای خلاق و دانش بنیان حوزه صنایع دستی از دیگر موارد مطرح شده در جهت هم افزایی در میان دو مجموعه بود.
تشکیل پژوهشکده هنرهای اسلامی در دانشگاه تربیت مدرس برای ارتقای هنرهای ایرانی اسلامی و هم تشکیل مدارس تابستانی هنر از دیگر موضوع هایی بود که در این نشست عنوان شد. رضا افهمی معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری، مهدی کشاورز افشار عضو هیئت علمی دانشکده، میثم روشن عضو کارگروه پژوهشکده هنرهای اسلامی و نادر فلاح مدیرکل پشتیبانی از تولید معاونت صنایع دستی از دیگر حاضران این نشست بودند.

منبع: