همزمان با آغاز ماه رمضان؛ گروه لیله القدر از تازه ترین اثرش رونمایی نمود

آبنما کار: گروه هم خوانی لیله القدر همزمان با شروع ماه مبارک رمضان در تازه ترین فعالیت موسیقایی خود تک آهنگ یا خالِقَ الاَکوان را با حال و هوایی متفاوت پیش روی مخاطبان قرار داد.
دریافت 7 MB
به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان گروه هم خوانی «لیله القدر» از تازه ترین تک آهنگ خود با نام «یا خالق الاکوان» رونمایی نمود.
در توضیح این قطعه آمده است: «بهار، نوید نو شدن می دهد و امسال وصلت زیبای بهار در بهار و تکمیل این شکوفایی جسمانی با رسیدن بهار دل ها ماه مبارک رمضان و آرامش در کنار سفره ی رحمت الهی و ماه نزول قرآن، شور دیگری برپا کرد.
گروه موسیقی الهی لیلهالقدر در این بهار قرآن تصمیم به ساخت و تنظیم قطعه ای جدید به دو زبان فارسی و عربی کرد که به لطف الهی شد هدیه ای رمضانی به دوستداران قطعات الهی و مذهبی. و اینک در این طلیعه و تلاقی زیبا، گروه موسیقی الهی لیله القدر با افتخار اثری زیبا با عنوان آغوش تو پیشکش دل های عاشق شما مخاطبان در این ماه غفران و رحمت نموده است. در این اثر سعی شده تا در ایام گرانقدر ماه مبارک رمضان مخاطب اثر، شنونده اثری آرامش بخش درحال و هوای ماه مهمانی خدا باشد.
در این قطعه که در مدح و ستایش خداوند است صالح دریایی فرد ترانه سرای بخش فارسی، انورالمشیری ترانه سرای بخش عربی، وحید اختری آهنگساز، صابر دریایی فرد میکس و مستر، صالح دریایی فرد، صادق دریایی فرد، صابر دریایی فرد، محمد خرمی، حمیدرضا حدادی، مهدی مسافرچی، محمد خرمی فرد، ابوذر مرزوقی و وحید اختری بعنوان خواننده گروه اجرائی را می سازند.
گروه هم خوانی «لیله القدر» همچون گروههای فعال موسیقی مذهبی است که از ۲ دهه پیش فعالیت خودرا در زمینه اجرای آثار موسیقایی در رابطه با قرآن و دوده آغاز نموده است. این گروه که در ابتدا بعنوان یک مجموعه فعال در زمینه تواشیح مورد توجه مخاطبان قرار گرفت علاوه بر اجرای چند زبانه آثارشان سبک جدیدی از هم خوانی آثار مذهبی را شکل داده و با به کار گرفتن موسیقی تلاش کردند فضای متفاوتی از اجراهای این چنینی را عرضه کنند.
شیوه ای که گروه هم خوانی «لیله القدر» طی سالهای اخیر پیش گرفته، روشی رایج در کشورهایی چون لبنان، سوریه، ترکیه و برخی دیگر از کشورهای اسلامی است. ضمن این که در سالهای اخیر و بعد از فعالیت مجموعه هایی چون «لیله القدر» گروههای نوظهور دیگری نیز در ایران مشغول به فعالیت شده اند.