تشدید نظارت بر اماکن اقامتی و گردشگری قم

آبنما کار: قم معاون گردشگری قم از تشدید طرح نظارت بر اماکن اقامتی و گردشگری استان در روزهای نیمه شعبان و نوروز 1401 آگاهی داد.

مهدی نصر اصفهانی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم در نشست کمیته اجرائی ستاد تسهیلات زوار ویژه نیمه شعبان و نوروز ۱۴۰۱ اضافه کرد: شهر قم با داشتن ۳۶ هتل، ۲۶ هتل آپارتمان، ۷۴ مهمانپذیر و ۱۰۸ خانه مسافر و در مجموعه با ۲۴۴ واحد اقامتی تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آماده میزبانی از زوار جشن نیمه شعبان و مسافران نوروزی است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین ارکان سفر و گردشگری، موضوع اقامت و بحث اسکان مسافران است، افزود: از آنجائیکه مراکز اقامتی رسمی، جوابگوی نیاز مسافران قم در جشن نیمه شعبان نیست، برای ارائه خدمات مطلوب از ظرفیت ادارات، آموزش و پرورش، اوقاف و امورخیریه، ورزش و جوانان، امور مساجد، مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر حضرت معصومه (س) استفاده خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: ریاست کمیته اسکان مسافران، بمنظور بهسازی، آماده سازی و سامان دهی مراکز اسکان مسافران و گردشگران با اداره آموزش و پرورش است و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی علاوه بر دبیری کمیته اسکان، دبیری ستاد تسهیلات زوار را نیز بر عهده دارد که این امر می تواند اقدامی مثبت برای پشتیبانی از تاسیسات اقامتی رسمی تحت نظارت این اداره باشد.

نصر اصفهانی با بیان اینکه بعد از دو سال محدودیت کرونائی در نیمه شعبان امسال شاهد حجم زیاد سفرها به استان قم خواهیم بود، اشاره کرد: نظارت ها همراه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تمامی امکان اقامتی و گردشگری بیش از پیش از طرف معاونت گردشگری قم تشدید و پیگیری می شود.

وی بیان کرد: از وظایف معاونت گردشگری، آماده سازی و نظارت بر مراکز اقامتی به لحاظ کیفی و کمی، هماهنگی و هم افزایی با ادارات مختلف که در حوزه اسکان یا رفاه مسافران و گردشگران دارای ظرفیت هستند، کنترل نرخ گذاری واحدهای اقامتی و اطلاع رسانی نرخ مصوب با همکاری بخش خصوصی است.

منبع: