در تجلیل از هنرمند فقید موسیقی؛ گروه جامی یک نماهنگ جدید منتشر می کند

آبنما کار: گروه تنبورنوازان جامی به سرپرستی رضا علی آبادی درتازه ترین فعالیت موسیقایی خود نماهنگ متفاوتی را به یاد استاد فقید موسیقی منتشر می کند.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی پروژه، به مناسبت نخستین سالگرد درگذشت هنرمند فقید تنبور سیداحمد حسینی، روایت متفاوت و منحصربه فردی از مقام جلوشاهی این هنرمند توسط گروه جامی بصورت صوتی و تصویری منتشر می شود.
رضا علی آبادی، سرپرست گروه تنبورنوازان جامی با بیان اینکه مقام جلوشاهی در تاریخ ۲۱ اسفندماه همزمان با نخستین سالگرد درگذشت این استاد موسیقی منتشر می شود، درباره خاصیت های این مقام که برای نخستین بار در استودیو ضبط می شود، اظهار داشت: این مقام از این جهت اهمیت دارد که پنج، شش مود مختلف را عوض می کند. الگوی مضراب آن از میانه راه عوض می شود و ریتم آن تندتر می شود.
علی آبادی افزود: این تنها کاری بود که من می توانستم بعنوان شاگرد استاد حسینی انجام بدهم. از میان شاگردان ایشان، تنها نفری که به این مقام تسلط داشت من بودم. امیدوار هستم توانسته باشم راوی خوبی برای این مقام باشم و بدون کم و کاست هر آن چه که یاد گرفته ام را بنوازم تا در تاریخ بماند.
سید احمد حسینی از هنرمندان پیشگام عرصه تنبورنوازی سال قبل در سن ۹۴ سالگی از دنیا رفت.

منبع: