لایه های پنهان به ساربان رسید

به گزارش آبنما کار نمایشگاه نقاشی های عبدالحمید پازکی با نام لایه های پنهان جمعه 29 بهمن 1400 در گاری ساربان افتتاح می شود.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی گالری، نمایشگاه نقاشی های عبدالحمید پازکی با عنوان «لایه های پنهان» جمعه ۲۹ بهمن در گاری ساربان افتتاح می شود. نقاشی های این نمایشگاه نتیجه ی تأثیری است که دوران همه گیری کرونا بر افکار و آثار این هنرمند داشته است.
پازکی در قسمتی از استیتمنت نمایشگاه می گوید: «این دوران پنجره جدیدی در افکار باز کرده که برای من همچون لایه هایی پنهان، نمایان شده است.»
عبدالحمید پازکی سال ۱۳۳۴ در تهران به دنیا آمد. بعد از دریافت دیپلم از هنرستان هنرهای زیبای تهران، وارد دانشکده ی هنرهای تزئینی شد. وی در سال ۶۲ از مقطع کارشناسی رشته ی نقاشی فارغ التحصیل شد. دو سال بعد نخستین نمایشگاه انفرادی خودرا در گالری نگین روی دیوار برد. سپس همان سال برای ادامه ی تحصیل به اسپانیا رفت و تحصیلات تکمیلی خودرا در ۲ رشته چاپ و نقاشی در دانشگاه کومپلوتنسه ی مادرید ادامه داد. پازکی سال هفتاد به ایران بازگشت و از آن زمان تا حالا در کنار نقاشی در دانشگاه های هنر تهران، هنر اصفهان، آزاد اسلامی، سوره و… تدریس کرده است.
عبدالحمید پازکی بیست نمایشگاه انفرادی در اسپانیا و ایران برگزار کرده و در بیش از یکصد نمایشگاه گروهی نیز شرکت داشته است. برخی از آثار پازکی در مجموعه های شخصی و موزه های ایران و جهان نگهداری می شود و تا کنون آثار این هنرمند سه بار در حراج تهران چکش خورده است.
نمایشگاه «لایه های پنهان» روز جمعه ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ در گالری ساربان، واقع در خیابان هویزه غربی، نبش یوسفی، شماره ی ۱۳۰ افتتاح می شود و تا دوشنبه نهم اسفند برپا خواهد بود.