با جذب منابع مالی صورت گرفت؛ گزارش مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از پویش همرسانی در ارشاد

آبنما کار: مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ضمن ارائه جزییاتی از پویش همرسانی این مجموعه از تحت حمایت قرار دادن هنرمندان مختلف استانهای کشور در زمینه موسیقی نواحی سخن گفت.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید حسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: در صندوق اعتباری هنر طی این دوره ۴ ساله سعی کردیم تا اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه سراسر کشور عادلانه از خدمات این صندوق برخوردار شوند. باور قلبی من این است که سلبریتی های واقعی در استانها هستند. یکی از دستاوردهای صندوق سفر به بالای ۲۰ استان و دیدار مستقیم و خارج از تشریفات اداری با بیش از ۴ هزار هنرمند بود. هدف سفرهای حمایتی پیگیری مطالبات هنرمندان و آگاهی آنان از خدمات صندوق بود.
سیدزاده اظهار نمود: کشور ایران از نظر فرهنگی بسیار متنوع است اما متأسفانه در بحث توزیع امکانات در مناطق مختلف کشور با کاستی هایی روبرو می باشیم. هنرمندان مستعد زیادی در گوشه و کنار کشور زندگی می کنند که نیازمند یاری برای ادامه راه هستند. از طرف دیگر اطلاعات قابل استناد و منظمی در باره هنرمندان نواحی و سایر هنرمندان مستعد استانی وجود نداشت تا بتوانیم از آنها حمایت های لازم در قالب مقررات صندوق و امکانات انجام دهیم. بدین جهت از سال ۹۷ شبکه همرسان ها را راه اندازی کردیم.
وی با اشاره به اهداف این پویش و اقدامات صورت گرفته اظهار داشت: پویش سراسری همرسانی، شناسایی و شنیدن صدای هنرمندان با همراهی خود آنان و همرسانی برای معرفی خدمات صندوق اعتباری هنر و جلب توجه و همراهی مسئولان، دولتمردان، اصحاب فرهنگ و هنر و عموم جامعه نسبت به مشکلات و دغدغه های هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران سراسر کشور است که بارها بوسیله رسانه ها اعلام نموده ایم. خوشبختانه درسراسر استانها همرسان های صندوق فعال می باشند و هنرمندان زیادی به صندوق معرفی شده اند. بطور مثال در زمینه بیمه درمان تکمیلی با معرفی همرسان ها بیش از ۲ هزار هنرمندی که امکان پرداخت حق بیمه را نداشتند بطور رایگان از خدمات صندوق بهره مند شدند. این در حالیست که در جریان زلزله سرپل ذهاب و سیل استانهای لرستان، سیستان و بلوچستان توانستیم هنرمندان لطمه دیده را شناسایی نماییم.
سیدزاده درباره اقدامات انجام شده برای حسن سمندری هنرمند موسیقی نواحی اظهار داشت: بعد از اطلاع از وضعیت ایشان بوسیله رایزنی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان بررسی های لازم انجام شد. قرار شد تسهیلات بلاعوض به این هنرمند پرداخت گردد و از خدمات کمک مستمری نیز بهره مند شوند بر این اساس از طرف صندوق ماهانه مقرری دریافت خواهند کرد.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در آخر اظهار داشت: متاسفانه جامعه فرهنگ و هنر بیشترین لطمه را از شرایط کرونا دید. وضعیت معیشتی اعضا را می دانیم. سال قبل با پیگیری های مکرر توانستیم با جذب منابع مالی از سازمان برنامه و بودجه کشور طی دومرحله کمک هرینه بیماری ایام کرونا به اعضا پرداخت نماییم. با وجود این که تا حالا بودجه ای از وزارت ارشاد دریافت نکردیم اما حق بیمه تامین اجتماعی و سرانه درمان فصل بهار اعضا را متقبل شدیم. درصدد هستیم در صورت تامین منابع مالی مجدد از اعضای تحت پوشش حمایت نماییم.

منبع: