۱۴ خرداد به موزه نروید

آبنما کار: موزه ها و اماکن تاریخی زیر نظر وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی 14 خرداد همزمان با سی ویکمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) تعطیل می باشد.
به گزارش آبنما کار به نقل از ایسنا، پس از گذشت دو ماه تعطیلی موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی و آغاز مجدد فعالیت موزه ها این دفعه برمبنای پروتکل ها و تاکید بر رعایت اصول بهداشتی؛ با فرا رسیدن سی و یکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره)، موزه ها تعطیل هستند.
برمبنای بخشنامه ای که خرداد سال ۱۳۹۴ توسط معاونت میراث فرهنگی سازمان وقت میراث فرهنگی به موزه ها ابلاغ گردیده بود؛ از آن زمان تعطیلی هفتگی موزه ها و اماکن تاریخی تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی و گردشگری لغو و موزه ها فقط در ۶ روز از سال تعطیلات خواهند داشت.
بر این اساس موزه ها، کاخ موزه ها و اماکن فرهنگی- تاریخی تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی در ایام ۱۴ خرداد به مناسبت رحلت حضرت امام خمینی(ره)، بیست و یکم ماه رمضان به مناسبت شهادت حضرت امام علی (ع)، بیست و پنجم شوال به مناسبت شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع)، نهم و دهم محرم به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی و بیست و هشتم ماه صفر به مناسبت رحلت حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) تعطیل هستند.

منبع: