جشنواره هنر برای صلح همکار جایزه کتاب برای صلح شد

به گزارش آبنما کار جشنواره بین المللی هنر برای صلح بعنوان یکی از سازمان های همکار کمیسیون جایزه کتاب ها برای صلح ارائه شد.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی و روابط بین الملل جشنواره «هنر برای صلح»، از جانب آنتونیو ایمنئو مدیر مرکز تحقیقات بین المللی FUNVIC اروپا و عضو فدراسیون جهانی صلح سازمان ملل متحد، جشنواره بین المللی «هنر برای صلح» به صورت رسمی بعنوان یکی از سازمان های همکار در کمیسیون ویژه جایزه کتاب ها برای صلح ارائه شد و نشان این جشنواره در کنار نشان سایر سازمان های همکار این کمیسیون قرار گرفت.
کمیسیون کتاب ها برای صلح، که جایزه ویژه سال ۲۰۱۹ خویش را به جشنواره هنر برای صلح اهدا و مسئولیت معرفی کاندیدای ایران برای دریافت این جایزه را به دبیرخانه این جشنواره واگذار کرده بود، روز گذشته رسماً افزوده شدن جشنواره هنر برای صلح را به سازمان های بین المللی همکار کمیسیون جایزه کتاب ها برای صلح اعلام نمود و ابراز امیدواری کرد تا با کمک این جشنواره بتواند این جایزه سالانه را هرچه بیشتر به هنرمندان و فعالان عرصه صلح در ایران و سایر کشورهای جهان معرفی نماید.
کمیسیون کتاب ها برای صلح که از سازمان های همکار سازمان جهانی یونسکو و فدراسیون جهانی صلح سازمان ملل متحد به حساب می آید و مقر آن در رم ایتالیا واقع است، از چندین سازمان غیر دولتی از کشورهای مختلف تشکیل شده است که با سازمان یونسکو همکاری می کنند و از سال ۲۰۱۷ مبادرت به اهدای جایزه ای به نام The Books for Peace Award کرده است.
این جایزه به یاد خاویر والدز روزنامه نگار مشهور مکزیکی که در مبارزه با قاچاق مواد مخدر در مکزیک به قتل رسید، هر سال به افراد و گروه هایی که در زمینه گسترش فرهنگ صلح، فعالیتهای بشردوستانه و خیرخواهانه فعالیت می نمایند اهدا می شود.
جشنواره بین المللی هنر برای صلح که در آستانه برگزاری هفتمین دوره جشنواره به خاطر فعالیت هایش در جهت گسترش فرهنگ صلح، موفق به کسب جایزه ویژه سال ۲۰۱۹ کمیسیون کتاب ها برای صلح شده بود، هفته گذشته لوریس چکناواریان از ایران را برای دریافت جایزه ویژه سال ۲۰۲۰ به کمیسیون بین المللی این جایزه معرفی کرده بود و از این پس هم همراه با سایر این سازمان های بین المللی هر سال مسئولیت انتخاب برگزیده این جایزه را به عهده خواهد داشت.