با مصوبه هیات دولت؛ اجاره بهای اماکن فرهنگی و هنری بخشیده شد

آبنما کار: معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جزئیات تازه ترین مصوبه دولت در خصوص پشتیبانی از اصحاب فرهنگ و هنر را تشریح نمود.

به گزارش آبنما کار به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تازه ترین مصوبه دولت در خصوص پشتیبانی از اصحاب فرهنگ و هنر آگاهی داد و اظهار داشت: برمبنای مصوبه هیات وزیران در جلسه روز سوم اردیبهشت سال ۱۳۹۹ تمامی دستگاه های اجرایی و شهرداری های سراسر کشور مجاز هستند نسبت به امهال یا بخشودگی کامل اجاره بهای اماکن واگذار شده به بخش خصوصی در طول دوره تعطیلی مربوط به جلوگیری از انتشار ویروس کرونا یا افزایش دوره بهره برداری حسب شرایطی و چارچوب واگذاری اقدام نمایند.
وی اضافه کرد: تدوین سیاست های حمایتی از فعالان اقتصادی و کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای که در زمره پیشتازان اجرای محدودیت های ستاد بحران کرونا با توقف فعالیت هایشان قرار دارند، از اولین روزهای بحران در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت. در همین راستا و با پیگیری های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هیأت دولت بخشودگی اجاره بهای فضاهای فرهنگی و هنری واگذار شده به بخش خصوصی را به تصویب رسانید.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخر اشاره کرد: بر اساس این مصوبه هیأت دولت و به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فعالان بخش غیردولتی که مجتمع های فرهنگی و هنری را در اختیار دارند و با همه گیری بیماری کرونا از ادامه فعالیت شان بازمانده اند، از پرداخت اجاره بهای اسفند و فروردین ماه امسال معاف هستند.

منبع: