تورهای مجازی موزه های تعطیل ایتالیا در قرنطینه کرونایی

به گزارش آبنما کار مدیر یکی از موزه های ایتالیا که به علت انتشار ویروس «کرونا» تعطیل شده است، تلاش دارد بازدید از نمایشگاه های لغو شده این موزه را به صورت مجازی امکان پذیر کند.
به گزارش آبنما کار به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت، موزه هنرهای معاصر«Castello di Rivoli»(قلعه ریولی) نزدیک شهر «تورین» یکی از چندین موزه ایتالیایی است که به علت انتشار ویروس «کرونا» ناچار به بستن درهایش شده است.
حالا «کریستو باکارگیو» مدیر این موزه در تلاش است تا مجموعه ای از تورهای مجازی را برای وب سایت این موزه آماده کند.
کمی قبل از دستور تعطیل شدن موزه ها، سه نمایشگاه ویژه در این موزه شروع به کار کرده بود. حالا مقرر است امکان بازدید از تمامی این نمایشگاه ها به صورت تور مجازی برای علاقه مندان فراهم گردد.
این موزه همینطور برنامه ای برای برگزاری تورهای مجازی مخصوص کودکانی که این روزها به علت تعطیل شدن مدارس به همراه والدینشان خانه نشین شده اند، ترتیب داده است.
در همین بین گالری «اوفیتزی» در تلاش است تا برای متصل نگه داشتن مردم به هنر، یک کمپین در شبکه های اجتماعی به راه بیاندازد. بدین سان صفحات توئیتر و اینستاگرام این گالری هنری در ایام آینده با تصاویر و ویدئوهای در رابطه با مجموعه شاهکارهای «اوفیتزی» به روز رسانی خواهند شد. این گالری همینطور صفحه فیس بوک جدیدی را فقط بدین منظور راه اندازی کرده است.
مجموعه ای از تورهای مجازی از مجموعه های منتخب این گالری هم در وبسایت رسمی «اوفیتزی» قرار خواهند گرفت.
مدیر گالری «اوفیتزی» بیان نمود: « باآنکه موزه ها ناچار به بستن درهایشان شدند اما هنر متوقف نخواهد شد.»
دو هفته پیش، موزه «Castello di Rivoli» به همراه سایر موزه های میلان و ونیز ناچار به تعطیلی شدند و بعد از آن که هفته گذشته برای چند روزی اجازه بازگشایی پیدا کردند، باردیگر روز یکشنبه ناچار به بستن درهایشان شدند.