مدیر کل میراث فرهنگی فارس: کارگاه محوطه های میراث جهانی یونسکو در شیراز

به گزارش آبنما کار ایسنا/فارس مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس از برگزاری نشست و کارگاه بین المللی محوطه های میراث جهانی یونسکو به میزبانی شیراز خبرداد.
مصیب امیری اضافه کرد: نشست کارگاه های بین المللی “محوطه های میراث جهانی یونسکو؛ ابعاد حقوقی” با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگی، موسسه ایزمئو ایتالیا، دانشگاه بولونیا ایتالیا و دانشگاه شیراز، روز شنبه ۲۶ بهمن در شیراز برگزار می گردد.
به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، امیری اظهار داشت: هدف این نشست معطوف کردن توجه بیشتر به ظرفیت ها و ابعاد حقوقی کنوانسیون حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی جهانی (۱۹۷۲) یونسکو و سایر اسناد حقوقی بین الملی و همینطور استفاده از قوانین داخلی کشور برای بهبود حفاظت از میراث جهانی بعنوان میراث مشترک بشریت است.
امیری با اشاره به اینکه دکتر طالبیان، معاون وزارت میراث فرهنگی در این جلسه حضور خواهد داشت، از حضور دکتر عمرانی؛ رئیس پژوهشگاه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، دکتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس، پرفسور مارک آندره رنولد رئیس گروه حقوق هنر دانشگاه ژنو سوئیس و پرفسور آدریانو روسی رئیس موسسه ایزمئو و همینطور اساتید دانشگاه های ایران در این جلسه اطلاع داد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس تصریح کرد که در این جلسه ضمن بررسی چالش ها و موانع موجود برای حفاظت از میراث جهانی، به راهکارهای حقوقی مناسب برای حفاظت از این آثار توجه می شود.
به گزارش آبنما کار به نقل از ایسنا، استان فارس ۴ مجموعه ثبت شده جهانی را در خود جای داده و به لحاظ وسعت آثار ثبت شده در میراث جهانی، از مناطق شاخص ایران و حتی جهان به حساب می آید.