از روز نهم دی؛ نمایشگاه سازخانه به دوره سوم رسید

به گزارش آبنما کار سومین نمایشگاه سازخانه موسیقی ایران(سازخانه) از روز دوشنبه نهم دی با نمایش آثار بیشتر از ۶۰ هنرمند سازنده ساز و برگزاری نشست های پژوهشی تخصصی در خانه هنرمندان شروع می شود.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی خانه موسیقی، سومین نمایشگاه ساز خانه از ۹ تا ۱۳ دی با نمایش آثار بیشتر از ۶۰ هنرمند سازنده ساز و با نشست های پژوهشی تخصصی در خانه هنرمندان برگزار می گردد.
این نمایشگاه به همت کانون سازندگان ساز، توسط خانه موسیقی ایران با همکاری خانه هنرمندان ایران و خانه موزه دکترمعین و استاد امیرجاهد در شاخه های سازهای ایرانی، کلاسیک و ابداعی در مجموعه گالری های همکف خانه هنرمندان ایران میزبان مخاطبان است. در این دوره بیشتر از ۶۰ هنرمند سازهای خویش را در گالری های ممیز، میرمیران، پاییز و زمستان خانه هنرمندان به نمایش می گذارند.
مراسم افتتاحیه نمایشگاه ساعت ۱۵ روز دوشنبه ۹ دی در تالار استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان برگزار می گردد. در این مراسم از چند چهره پیشکسوت سازسازی هم با حضور هنرمندان و مسؤلان تجلیل می شود.
علاوه بر گالری های همکف خانه هنرمندان که به نمایش ساز اختصاص دارد، در سالن امیرخانی این مجموعه هم نشست های پژوهشی و تحلیلی پیرامون سازهای ایرانی، کلاسیک و ابداعی با حضور کارشناسان، نوازندگان و سازندگان ساز برگزار می شود.
سومین نمایشگاه خانه موسیقی ایران «سازخانه» به همت کانون سازندگان ساز با دبیری هنری داریوش النجری و دبیری اجرایی عطا نویدی میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی است.
بازدید از این نمایشگاه برای عموم علاقمندان آزاد است و می توانند از ۹ تا ۱۳ دی از ساعت ۱۳ الی ۲۱ به خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی رجوع کنند.