برگزاری نمایشگاه چیدمان پیدا و پنهان همزمان با هفته دفاع مقدس

به گزارش آبنما کار نمایشگاه پیدا و پنهان روز یکشنبه ۳۱ شهریور ساعت ۱۵ در مجموعه نگاه خانه گالری ابوالفضل عالی، در حوزه هنری برگزار می گردد.

به گزارش آبنما کار به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی است تا باردیگر با مرور هشت سال دفاع مقدس و مقاومت دلیر مردان و زنان این مرز و بوم، به تکریم ایشان بپردازیم. نمایشگاه «پیدا و پنهان» شامل آثاری در حوزه هنر جدید؛ همچون هنر مفهومی شامل چیدمان، ویدئوآرت و اینستالیشن هایی با ارتباط دو سویه بین اثر هنری و مخاطب با مبحث دفاع مقدس است.
در این آثار هنرمندان برآنند تا در آثارشان دنیای ممکن را پیش روی مخاطب قرار دهند و برخی از این آثار با حضور مخاطبان و مشارکت آنان کامل تر شده و تداوم پیدا می کند.
آثار اجرا شده در این نمایشگاه به سه گروه از جامعه مخاطبان توجه دارد.
گروه اول؛ افرادی که دفاع مقدس و جنگ را از نزدیک تجربه و لمس کرده اند و این آثار برایشان مرور خاطرات است. گروه دوم؛ افراد میان سالی که از جنگ خاطره ای محو دارند و کودکی شان در بین ترس و اضطراب و خبرهای ناگوار جنگ سپری شده است و البته حس غرورآفرین از پیروزی جنگ در خاطرشان است. و گروه سوم؛ متولدین سال های پس از جنگ که تجربه نزدیکی از این حماسه ندارند.
شامل ۱۹ پرتره از فرماندهان شهید دفاع مقدس است که توسط محمد اسدی جوزانی با تکنیک آبرنگ خلق شده اند.
روز اول نمایشگاه با حضور هنرمندانی از مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری آثار هنری به صورت یادبود خلق شده و تقدیم مهمانان و بازدیدکنندگان می شود. همینطور آیین گشایش نمایشگاه «پیدا و پنهان» روز یکشنبه ۳۱ شهریورماه ساعت ۱۵ در مجموعه نگاه خانه، گالری ابوالفضل عالی، فضای همکف و محوطه حوزه هنری خواهد بود.
سیدعبدالله حاجی سیدحسن، ابوالفضل خسروی، امیر دستمردی، محمد فراهانی، مرتضی احمدوند، حسین سیاهپوش، حسین حبیبی، محمد اسدی جوزانی و مهدی فرخی هنرمندانی هستند که برگزاری این نمایشگاه را بر عهده دارند.