استقلالی ها از پسر خورشید استقبال کردند، هدیه به ایرانیان

آبنما کار: سومین دور کنسرتهای لئوروخاس از نوازندگان سرشناس فلوت و پن فلوت از روز سه شنبه 22 مرداد در تالار وزارت کشور شروع شد.
به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، سومین دور کنسرتهای لئوروخاس از نوازندگان سرشناس فلوت و پن فلوت ملقب به «پسر خورشید» از روز سه شنبه ۲۲ مرداد در تالار وزارت کشور شروع شد. این نوازنده در حالی سومین دور تمدیدی کنسرت هایش در ایران را روی صحنه برد که با اجرای این تور در ایران از حدود ۳۰ هزار نفر میزبانی کرده است. «لئو روخاس» از نوازندگان سرشناس فلوت و پن فلوت و نوازنده قطعه معروف «چوپان تنها» با تلفیقی از قطعات پرطرفدار و افزودن ۲ بخش جدید شب گذشته در سالن وزارت کشور روی صحنه رفت و پارت انتهایی برنامه این هنرمند که شامل اجرای قطعات مهم بزرگان پاپ جهان بود مورد توجه دوستداران موسیقی در سالن قرار گرفت. این نوازنده و موزیسین در صورتیکه به زبان انگلیسی سخن می گفت، در ابتدای کنسرتش رو به حضار اظهار داشت: اجرا در ایران برای من از همان ابتدا هیجان انگیز بود. کشوری با تاریخ چندین هزار ساله و مردمانی اهل موسیقی و ادبیات. دوست دارم در این کنسرت علاوه بر چشم هاو گوش هایتان که نقشی مهم در سالن دارند، قلب هایتان هم حضوری مهم داشته باشند. من از سرزمین های دور برای شما آواهایی را به هدیه آورده ام که برای درک آنها باید قلب های شما در سالن حضوری تپنده داشته باشند. روخاس که در بخش هایی از برنامه خود با گفتن کلمه «متشکرم» بارها و بارها از تشویق های مداوم مردم تشکرمی کرد، در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: انتقال احساسی که در این لحظه به حضور و استقبال مردم ایران از کنسرت هایم دارند، به زبان انگلیسی کمی برای من دشوار است. امشب تصمیم گرفته ام بجای حرف زدن قطعات بیشتری برایتان اجرا کنم. قطعاتی که بیان کننده احساس درونی من از اجرا در این بخش از کره زمین است. روخاس قبل از اجرای ۲ قطعه مشهور و جهانی خود (چویان تنها و قلب گرگ) بخش کوتاهی از این آثار را به صورت انفرادی اجرا کرد و بعد از تشویق های ایستاده حاضران در سالن، به شوخی اجرای قطعه را قطع کرد و دقایقی را به ابراز احساسات حضار گذراند.
بخش انتهایی این کنسرت به اجرای قطعات پرطرفدار و مشهور سلاطین پاپ جهان اختصاص داشت که این هنرمند با اجرای سولوی فلوتو پن فلوت اهتمام در بازآفرینی خاطراتی در سبک خودش برای این آثار جهانی داشت. بخشی که برای نخستین بار در کنداکتور کنسرت روخاش گنجانده شده بود و با استقبال حاضرین در سالن همراه بود. او همینطور با گفتن جمله «حالا دیگر وقت شادی و خوشی است»، قطعات ریتمیک و شاد خودرا نیز به سبکب جدید اجرا کرد تا انتهای این کنسرت با انرژی بالا به انتها برسد و در انتهای برنامه و بعد از اتمام کنسرت به درخوسات حاضران در سالن ۲ قطعه پرطرفدار این هنرمند برای دومین بار اجرا شدند. حضور تعداد زیادی از بازیکنان تیم فوتبال استقلال تهران با همراهی دوستان و آشنایان و خانواده هایشان در این کنسرت از نکات جالب توجه این اجرا بود. مهدی قائدی، ستار همدانی، فرشید باقری و میلاد زکی پور همچون میهمانان ویژه این کنسرت بودند که حضورشان بازار عکس و امضا در لابی سالن را داغ داغ کرده بود. محمدعلی بهمنی، عباس سجادی از دیگر چهره های حاضر در سالن بودند. سومین تور تمدیدی کنسرت «لئو روخاس» به همت موسسه «رنگین کمان هنر جوان» به تهیه کنندگی محمود شبیری و سپهر صاحبی در تهران روی صحنه رفت و آخرین سانس این اجرا نیز در تاریخ ۲۵ مرداد در سالن وزارت کشور انجام خواهد شد.

منبع: