کوشش برای ایجاد بازارچه صنایع دستی در روستاهای گردشگری لرستان

به گزارش آبنما کار معاون اداره کل میراث فرهنگی لرستان اظهار داشت: درصددیم در روستاهای گردشگرپذیر استان بازارچه صنایع دستی راه اندازی نماییم.
افشین باباحسینی در گفتگو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: الان بازارچه صنایع دستی در محل باغ گلستان قلعه فلک الافلاک با ۱۵ غرفه دایر است.

وی با اشاره به اینکه در این محل ۱۵ رشته صنایع دستی وجود دارد و فاز اول اجرایی شده است، افزود: این غرفه ها به افرادی که دارای نشان ملی مرغوبیت، درجه هنری و یا کارگاه متمرکز صنایع دستی با اشتغال بیشتر از ۳۰ سال هستند، واگذار می شود.

باباحسینی بیان کرد: همینطور اگر اعتبار موردنیاز تزریق شود فاز دوم هم با ۱۵ غرفه عملیاتی می شود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان اظهار داشت: در جهت پشتیبانی از صنایع دستی در بروجرد و الیگودرز هم بازارچه های نیمه متمرکزی برگزار شده که امیدواریم با تزریق منابع در تمام شهرستان ها جایگاهی متمرکز داشته باشیم.

وی افزود: همینطور با دهیاری ها هماهنگی هایی شده تا در مراکز هدف گردشگری و گردشگرپذیر بازارچه های موقت صنایع دستی راه اندازی نماییم.

باباحسینی تصریح کرد: در روستاهای ازنا و الیگودرز شامل دوگنبدان، دره تخت، عمارت، آب سفید و اطراف دریاچه گهر مقرر است بازارچه های موقت را با همکاری خود جامعه صنعتگران راه اندازی نماییم.