با ارائه یک مقاله تحلیلی؛ نوازنده ایرانی برنده جایزه جهانی مجمع موسیقی شناسی شد

آبنما کار: نوازنده و مدرس موسیقی ایرانی با نمایش یک مقاله پژوهشی در حوزه موسیقی کلاسیک شرق برنده جایزه جهانی مجمع موسیقی شناسی شد.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، سعید کُردمافی با نمایش مقاله «ایقاع: قاعده ای برای پیروی یا شکستن؟؛ راهبردهای ریتم سازی در آهنگسازی و بداهه پردازی در موسیقی کلاسیک مشرق عربی» برنده جایزه مجمع موسیقی شناسی «رویکردهای تحلیلی به موسیقی ملل» شد. این جایزه در سال ۲۰۱۶ میلادی به احترامِ راب شالتز بنیان گذاران مجمع رویکردهای تحلیلی پایه گذاری شده هر دوسال یک دفعه، به یک محقق جوانِ شرکت کننده در کنفرانس مجمع که آخرین آن در کشور یونان برگزار شد، اهدا می شود.
این مقاله که خلاصه ای از آن در تیرماه سال جاری، در پنجمین کنفرانس دوسالانه مجمع مذکور، خوانده شده بود، در یکی از شماره های آینده نشریه آنلاینِ AAWM منتشر خواهد شد.
سعید کُردمافی نوازنده سنتور، آهنگساز و دانشجوی دکترای قوم موسیقی شناسی در مدرسه مطالعات شرقی و آفریقایی دانشگاه لندن SOAS است. از او مقالات متعددی در فصلنامه موسیقی ماهور، نشریه هنرهای زیبای دانشگاه تهران، مجله تاریخ علم دانشگاه تهران، دایرهالمعارف بزرگ اسلامی، مجلهthe world of music و سه آلبومِ موسیقی، «سرخانه»، «بداهه سازی» و «بزم دور»، انتشار یافته و آلبوم دیگری با نام «عشیران»، با همکاری علی کاظمی، در دست انتشار است.