شجاعی طباطبایی در گفتگو با مهر: پشتیبانی از رویش های انقلاب از وظایف حوزه هنری است، تعامل با جوانان

آبنما کار: مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری یکی از مهم ترین وظایف جدی حوزه هنری را کشف، شناسایی و حمایت هنرمندان جوان و توانمند دانست.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری روز گذشته ۱۷ مهرماه همزمان با افتتاح نمایشگاه طراحی چهره سرداران شهید دفاع مقدس در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری به خبرنگار مهر اظهار داشت: خوشحالم که میزبان یکی از هنرمندان شهرستان برازجان استان بوشهر هستیم چونکه باآنکه تک تک این آثار صرفا با چند رنگ کار شده اما نادری به زیبایی توانسته حس معنوی را در کارهایش ساری و جاری کند.
وی تعامل مستمر و گسترده با هنرمندان را از اتفاق های خوبی دانست که از این پس، بیشتر از پیش شاهد آن خواهیم بود و در ادامه اظهار نمود: ما امیدوار هستیم شرایطی را فراهم نماییم که آثار این نمایشگاه در قالب کتاب منتشر شود. در حقیقت منتج شدن خروجی این نمایشگاه به چاپ آثار در قالب کتاب، مهم ترین آرزوی ما است که به صورت جدی پیگیر آن هستیم.
مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری تصریح کرد: یکی از مهم ترین وظایف جدی حوزه هنری کشف، شناسایی و حمایت هنرمندان جوان و توانمند است که می توان عنوان رویش های انقلاب را به آنها اطلاق کرد.
وی همینطور در اشاره به روند همکاری با محمدعلی نادری تشریح کرد: دوستان در چهارمین دوره جشنواره «هنر مقاومت» فکر می کردند که قدرت وی در زمینه طراحی اتفاقی بوده اما با تقاضای ارائه کارهای بیشتر متوجه شدیم که نادری به صورت حرفه ای کار می کند. باآنکه وی در جشنواره «هنر مقاومت» برای طراحی خوب تجلیل شد اما با شناختی که پس از چهارمین جشنواره «هنر مقاومت» نسبت به نادری پیدا کردیم، تعامل مان مستمر و گسترده تر شد و پس از رونمایی برخی آثار در نگاه خانه سوره و بعد نمایش آثار در چند نمایشگاه به این نتیجه رسیدیم که نادری انگیزه و توان بالایی دارد.
شجاعی طباطبایی در انتها عنوان کرد: ما می خواهیم آخر یک رویداد نه تنها با برگزاری آیین اختتامیه به آخر نرسد بلکه شروعی برای همکاری های بعدی باشد. این پروژه ادامه خواهد داشت و ما در چهلمین سال انقلاب اسلامی برگزاری چنین رویدادهای هنری را افزایش می دهیم.
نمایشگاه «سربندهای ماه» بعنوان مجموعه ای از طراحی های محمدعلی نادری تا ۶ آبان ماه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۸ در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری برپاست.