انتشار فراخوان سوگواره های هنر عاشورایی هیات

به گزارش آبنما کار، سیزدهمین سوگواره عاشورایی عکس، سیزدهمین سوگواره عاشورایی پوستر، پنجمین فراخوان گرافیک متحرک، چهارمین فراخوان حروف نگاری، پنجمین فراخوان تولیدات صوتی، چهارمین فراخوان تصویرسازی هیأت منتشر گردید.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، «هنر هیات» همزمان با ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا ضد السلام و یاران شان، ۶ فراخوان در رشته های عکس، پوستر، تصویرسازی، گرافیک متحرک، تولیدات صوتی و حروف نگاری را منتشر نمود.
مهلت ارسال اثر به هر کدام از این بخش ها تا ۲۵ دی مصادف با ولادت امام علی ضد السلام است و علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار به سایت هنرهیات رجوع کنند.
سیزدهمین سوگواره عاشورایی عکس هیأت
سیزدهمین سوگواره عاشورایی عکس هیات در سه بخش؛ بخش اصلی: روایت هیأت (مجموعه عکس و تک عکس)، بخش جنبی: تصاویر قدیمی و کهن و بخش ویژه: پیاده روی اربعین حسینی (مجموعه عکس و تک عکس) برگزار می گردد.
سیزدهمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت
سیزدهمین سوگواره عاشورایی هیات در ۲ بخش پوستر اعلان هیات و پوستر شیعی برگزار می گردد.
در بخش پوستر اعلان هیات، هر پوستری که اعلان فعالیتهای هیات از اعلان مراسمات هیات در تمامی مناسبات گرفته تا اعلان دیگر فعالیت های هیأت همچون فعالیتهای آموزشی، تربیتی، جهادی و … را شامل می شود. در قسمت پوستر شیعی هر پوستری را که حول محور خاندان طراحی شده باشد، شامل می شود.
داوران این بخش، مصطفی گودرزی، سید حمید شریفی آل هاشم و حسین یوزباشی هستند.
پنجمین فراخوان گرافیک متحرک هیأت
پنجمین فراخوان گرافیک متحرک هیأت شامل دو بخش «روایت هیأت» و «پوستر اعلان متحرک هیأت» است.
در بخش روایت هیأت هر اثری که حول محور هیأت در رشته گرافیک متحرک ساخته شده باشد پذیرش می شود. در قسمت پوستر اعلان متحرک هیأت آثار پذیرش می شود که پایه تولید آن پوستر اعلان هیأت باشد.
چهارمین فراخوان حروف نگاری هیأت
فراخوان حروف نگاری هیأت با عنوان فما احلی اسمائکم به صورت تخصصی به مسئله حروف نگاری می پردازد. در این فراخوان بنا داریم بستری برای ارادت هنرمندان به خاندان فراهم نماییم و آثار هنرمندان را در این رشته تخصصی گردآوری و نمایش بدهیم.
این فراخوان ۲ بخش اصلی و ویژه دارد؛ بخش اصلی تمام آثار حروف نگاری هنرمندان حول محور هیأت و خاندان سلام الله علیهم پذیرش خواهد شد. در قسمت ویژه آثاری که حول محور اسامی و القاب امام محمد باقر ضد السلام ساخته شده باشد پذیرش می شود.
پنجمین فراخوان تولیدات صوتی هیأت
پنجمین فراخوان تولیدات صوتی هیأت در ۴ بخش؛ پادکست مداحی، پادکست سخنرانی، آنونس مراسم هیأت و بخش روایت هیأت برگزار می گردد.
بخش ویژه فراخوان (روایت هیأت) اهمیت بسیاری دارد. هیأت یک فناوری است که در طول سالیان سال توسعه پیدا کرده است و عاشقان بسیاری برای بخش بخش آن اندیشیده اند و آنرا به کمال خود رسانده اند. در این بخش بنا داریم روایت این فناوری را ثبت نماییم.
چهارمین فراخوان تصویرسازی هیأت
فراخوان تصویرسازی هیأت در ۲ بخش «تصویرسازی هیأت» و «هیأت و مقاومت» برگزار می گردد.
بخش اول تصویرسازی هیات که در این بخش هر آن اثری که حول محور هیأت و خاندان ساخته شده باشد مورد پذیرش واقع می شود.
در بخش دوم، هیأت و مقاومت، آثاری که حول محور مقاومت و استکبارستیزی ساخته شده باشد پذیرش خواهد شد.