ببینید، کنسرت پدر و دختری اردشیر کامکار

به گزارش آبنما کار، هر کدام از اعضای خانواده کامکار به تنهایی در بین مردم و هم زبان های خود آنقدر محبوبیت دارند که وقتی خبری از اجرای صحنه ای آنها به گوش می رسد، مخاطبان بدون درنگ بلیت آنها را خریداری نموده و برای شنیدن یک اجرای موسیقی قابل قبول در روزگاری که کنسرت ها بیشتر جنبه اقتصادی دارند تا هنری، در سالن برگزاری کنسرت می نشینند.

به گزارش آبنما کار به نقل از ایسنا، زمانیکه نام «کامکارها» به گوشمان می خورد، تصویر آن گروه باشکوه کُردزبان که با قدرت روی صحنه به اجرا می پرداخت، در ذهنمان تداعی می شود. «کامکارها» از همان ابتدای فعالیت به خانوادگی بودن معروف بود و چه بسا که آنرا بزرگترین گروه خانوادگی موسیقی ایران خوانده اند. حالا اما سال ها است که دیگر خبری از هنرنمایی جذاب کامکارها در کنار هم نیست و اگر کنسرتی برگزار کنند به صورت مستقل از هم خواهد بود.

یکشنبه ۱۱ تیر اردشیر کامکار در کنار فرزندش تارا کامکار که نوازنده سازهای کوبه ای است، در تالار وحدت روی صحنه رفت و به شکلی سنت قدیمی کامکارها را تداعی کرد. البته این نخستین باری نیست که قدیمی های موسیقی امروز، در کنار فرزندان خود روی صحنه می روند و به اجرای موسیقی می پردازند. در موسیقی نواحی، محسن شریفیان پیش تر چندین بار به همراه فرزندش «لیانا» به اجرای موسیقی پرداخته است.

شب گذشته اما، گروه کرد زبان اردشیر کامکار که خود نوازندگی کمانچه را بر عهده داشت، در کنار شاهرخ هدایتی بعنوان خواننده روی صحنه رفت.

در این کنسرت که علاوه بر کردها، مهمانانی اسپانیایی هم حضور داشتند، قطعاتی به زبان کردی اجرا شد که عموما فضایی بدون هیجان داشتند. درحقیقت به نظر می آید که فضاهای حدودا عاری از هیجان اینروزها نصیب اجرا کنندگان موسیقی نواحی می شود.

کنسرت شب گذشته گروه اردشیر کامکار فضایی آشنا برای علاقمندان موسیقی خطه کردستان ایران و البته طرفداران کامکارها داشت و می توانست حال و هوای لذت بخشی را برای مخاطبان علاقمند ایجاد نماید.

منبع: