فراخوان سالانه تبادل عکس با موضوع فاین آرت

آبنما کار: فراخوان سالانه «تبادل عکس» با موضوع فاین آرت در نگارخانه لاله برگزار خواهد شد؛ بعد از انتخاب آثار نهایی از طرف شرکت کنندگان، نمایشگاه این رویداد نیز راه اندازی.
به گزارش آبنما کار به نقل از ایسنا، نخستین نمایشگاه سالانه «تبادل عکس» با موضوع فاین آرت در نگارخانه لاله برگزار می شود؛ این نگارخانه معتقد می باشد در امتداد معرفی هنرمندان عکاس و پشتیبانی از هنر عکاسی مبادرت به فراخوان نخستین سالانه تبادل عکس با هدف استفاده از رویکرد های جدید در هنر عکاسی و همین طور شناسایی و معرفی هنرمندان عکاس معاصر در حوزه عکاسی فاین آرت (خلاقه و هنرهای زیبا) کرده است.
در این رویداد هنری فرصتی فراهم گشته است تا آثار منتخب هنرمندان عکاس تبادل شود و زمینه دریافت آثار متنوع توسط شرکت کنندگان صورت گیرد؛ همین طور نمایشگاهی از آثار شرکت کنندگان بعد از انتخاب توسط هیات داوران، به همت نگارخانه لاله برگزار می شود.
امروزه عکاسی در بخش های مختلف، گستردگی و فراوانی خاصی پیدا کرده است که هدف این سالانه فاین آرت است.
شرایط شرکت در سالانه تبادل عکس از طرف نگارخانه لاله اینچنین اعلام شده است: «شرکت در این سالانه برای همه هنرمندان و علاقمندان به هنر عکاسی آزاد است.
هر شرکت کننده می تواند بصورت تک عکس حداکثر ۵ فریم عکس بصورت سیاه و سفید یا رنگی ارسال نماید.
عکس ها باید با فرمت JPG در اندازه ضلع کوچکتر ۳۰۰۰ پیکسل و حداکثر حجم فایل ۳۰ مگابایت در سایز حد اقل۲۰x۳۰ به ایمیل lalehgallery.art@gmail.com نگار خانه لاله ارسال شود.
نمونه تصاویر ارسالی نباید دارای تاریخ و یا هرگونه نشانه های تصویری و (پاسپارتو، قاب، واترمارک و لوگو) باشد.
یکسان سازی ثبت شماره ادیشن و نام هنرمند به لاتین باید منطبق با شناسه ارسالی هر عکس صورت پذیرد.
آثار ارسالی نباید به نمایشگاه دیگری ارسال شده باشد.
تمام عکس ها باید دارای شرح باشد؛ فرم مشخصات اثر باید کامل و دوزبانه پر شود و همراه با عکس به ایمیل دبیرخانه lalehgallery.art@gmail.com ارسال شود.
ارسال عکس ها توسط شرکت کننده به منزله اعلام مالکیت عکس است و برگزارکنندگان هیچ نوع مسئولیتی در مورد عدم رعایت مالکیت معنوی عکس ها ندارد.
نگارخانه لاله حق استفاده از تصاویر ارسالی در فضای مجازی، انواع رسانه ها و انتشار در داخل و خارج از کشور را با حفظ حقوق معنوی عکاسان برای خود محفوظ می دارد.
ارسال آثار به مفهوم پذیرش تمامی مقررات در این سالانه می باشد و تصمیم گیری در مورد مسائل پیش بینی نشده بر عهده برگزارکنندگان است.
انتخاب آثار در دو مرحله به انجام می رسد. در مرحله اول لازم است هر فرد فایل تصویر با کیفیت(۳۰۰Dpi) و فرمت JPG را همراه با فرم گواهی اعتبارآثار به دو صورت(pdf)(word) به ایمیل نگارخانه ارسال نماید.
شرکت کنندگان فرم های مندرج در سایت نگارخانه لاله را باید در بخش فراخوان را تکمیل کرده و به ایمیل سالانه به آدرس lalehgallery.art@gmail.com ارسال نمایند.
این نگارخانه همین طور اعلام نموده است که در صورت انتخاب اثر توسط دبیرخانه سالانه، بعد از اعلام نتایج، باید نسخه های اصلی در زمان مقرر، به دبیرخانه تحویل داده شود. بدیهی است تصویر نسخه نمونه با اصل آثار ارسالی مطابقت داده خواهد شد.
خلاقیت و ایده پردازی در درجه اول اهمیت قرار خواهد داشت و هنرمند با شرکت در این سالانه اصالت اثر خودرا تایید می کند. چنانچه اثری به لحاظ قالب ساختاری از اثر هنرمند دیگری کپی برداری شده باشد، در مراحل انتخاب و نمایش آثار از سالانه حذف خواهد شد.
از تصویر منتخب تعداد ۱۹ نسخه چاپی همسان(تیراژ) چاپ گردد. از این تعداد ۱۲نسخه بصورت تصادفی انتخاب و بین شرکت کنندگان تبادل خواهد شد. همین طور ۴ نسخه برای فروش و۲ نسخه برای آرشیو، ۲ نسخه نیز جهت شرکت در نمایشگاه های خارجی در زمان لازم در اختیارنگارخانه خواهد بود.
چاپ نسخه نمایشگاهی بر روی تخته شاسی بمنظور یکسان سازی آثار راه یافته به بخش نمایشگاه بر عهده نگارخانه خواهد بود.
داشتن گواهی شناسنامه تایپ شده در ابعاد A۵ به تعداد ۲۰ عدد، منطبق بر ۲۰ نسخه عکس الزامی است. (نسخه ۱ جهت اثر چاپ شده توسط بخش نمایشگاهی نگارخانه لاله اختصاص پیدا می کند.)
برای هر نسخه عکس یک گواهی، طبق فایل درج شده در بخش فراخوان سایت نگارخانه لاله به نشانی: www.lalehartgallery.ir ارسال شود. ( فرم شماره۱)
پذیرفته شدن آثار در بخش تبادل به منزله ارائه قطعی در نمایشگاه نخواهد بود.
این نگارخانه اعلام نموده است که قیمت گذاری آثار در نگارخانه صورت خواهد گرفت.
شرکت در این رویداد به منزله پذیرفتن تمامی شرایط فوق بوده و تصمیم گیری در مورد مسایل پیش بینی نشده برعهده برگزار کننده خواهد بود.
زمان تحویل تصاویر به فروش نرسیده فقط توسط هنرمند، حداکثر تا دو هفته بعد از پایان نمایشگاه خواهد بود و بعد از این زمان دبیرخانه مسئولیتی در قبال نگهداری و یا ارسال و تحویل آثارنخواهد داشت.
تکمیل صحیح کلیه فرم های درخواستی الزامی است.(فرم شماره۲)
شرکت کنندگان می بایست لیبل مشخصات اثر خودرا بصورت دو زبانه تکمیل و ارسال نمایند.(فرم شماره ۳)
ریاست این سالانه را محمد علی سعیدی برعهده دارد و دبیر آن داریوش محمد خانی است. هیأت داوران این نمایشگاه افشین بختیار، بهنام جلالی جعفری، حسین چنعانی زاده، جمال الدین شاهرخ و محمد قلم سیاه اعلام شدند.
زمان بندی نمایشگاه سالانه تبادل عکس اینچنین اعلام شده است که دریافت فایل تصویر نسخه نمونه بوسیله ایمیل تا ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت و داوری آثار ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ صورت خواهد گرفت. نتایج این فراخوان ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد.
دریافت ۱۹ ادیشن طبق شرایط فراخوان تا ۱۰خرداد ۱۴۰۳ صورت خواهد گرفت.
نگارخانه لاله اعلام نموده است که لازم به توضیح است که شرکت کنندگان باید به نحوی برنامه ریزی کنند که تا ۱۰خرداد آثار ارسالی توسط نگارخانه دریافت شود. پس شرکت کنندگان تا یک هفته پیش از تاریخ اعلامی آثار را به اداره پست تحویل داده و تاخیر احتمالی توسط اداره پست را لحاظ کنند.
تبادل آثار نمایشگاه ۱۲تا ۱۵ خرداد ۱۴۰۳برگزار خواهد شد و گشایش نمایشگاه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ خواهد بود. تحویل آثار تبادل شده در زمان برگزاری نمایشگاه صورت خواهد گرفت و تحویل آثار فروخته نشده تا دو هفته بعد از خاتمه نمایشگاه اعلام شده است.
نشانی دبیرخانه از طرف نگارخانه لاله به آدرس تهران، خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی لاله، نگارخانه لاله با کدپستی: ۱۴۱۵۶۱۳۱۳۱ و تلفن: ۸۸۹۶۰۴۹۲ و ۸۸۹۶۲۳۳۹ اعلام شده است.