خرید کفش راحتی یا روزمره مردانه و زنانه

کفش های راحتی یا روزمره، نوعی کفش غیررسمی می‌باشند که احساس راحتی، آسایش و پشتیبانی مناسب برای پاها را فراهم می کنند.

کفش های راحتی یا روزمره، نوعی کفش غیررسمی می‌باشند که احساس راحتی، آسایش و پشتیبانی مناسب برای پاها را فراهم می کنند. این نوع کفش‌ها عموماً برای استفاده در فعالیت‌های روزمره مانند پیاده‌روی، خرید، کار و حتی برخی فعالیت‌های ورزشی مناسب هستند.

در این مبحث، به بررسی انواع کفش راحتی مردانه و کفش زنانه و نکات مهم در خرید آن خواهیم پرداخت. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

 • کفش راحتی یا روزمره مردانه و زنانه
 • نکات مهم در خرید کفش راحتی
 • موارد خاص
 • بهترین روش برای خرید کفش راحتی

کفش راحتی مردانه و زنانه

کفش‌های راحتی یا روزمره معمولاً به عنوان یک گزینه مناسب برای استفاده در طول روز و برای فعالیت‌های روزمره توصیه می‌شوند. این کفش‌ها می‌توانند به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کنند و از آسیب‌های مربوط به استفاده از کفش‌های نامناسب جلوگیری کنند. به دلیلی استفاده بیش از حد در شبانه روز، در انتخاب و خرید این کفشها بایستی دقت بیشتری را داشته باشید.

 

نکات مهم انتخاب کفش راحتی و روزمره

هنگام انتخاب کفش‌های راحتی و روزمره، برخی نکات مهم واجد اهمیت هستند، بیایید به برخی از آنها اشاره کنیم:

راحتی کفش

مهمترین ویژگی یک کفش روزمره راحتی همانطوریکه از اسم آن مشخص است، میزان راحت بودن پاها در این کفش ها می باشد. این کفشها بایستی طوری طراحی و ساخته شوند تا در استفاده های طولانی مدت آسیبی به پاهای شما وارد نکنند. جهت راحتی هرچه بیشتر پاها معمولاً یک بافت نرم و بالشتی در قسمت داخلی کفش تعبیه می شود.

گودی پشت کفش

برای اطمینان از راحتی کفش حتما هنگام خرید به گودی پشت کفش دقت کنید، همان نقطه ای که محل تلاقی کفش با تاندون آشیل پای شما است. این گودی، مانع از سایش پشت پا می شود و اصطکاک آشیل پا را با کفش کم میکند تا در نهایت از ایجاد تاول پوست در پشت پاهایتان جلوگیری کند.

دوام کفش روزمره

به دلیل استفاده زیاد از کفش راحتی، این مدل کفشها بایستی علاوه بر انعطاف و راحتی، دوام و استحکام خوبی هم داشته باشند در غیر اینصورت مجبور خواهید بود تا هزینه های مضاعفی را برای خرید مداوم کفش پرداخت کنید. برای اطمینان از دوام کفش به موارد زیر توجه کنید:

 • متریال و مواد اولیه کفش
 • بند، زیپ، چسب، سگک و دیگر ملحقات کفش
 • آج های قسمت خارجی و کف کفش
 • نحوه دوخت کفش
 • اتصالات کفش
 • قالب کفش

زیره کفش راحتی

کفشی را انتخاب کنید که دارای زیره مناسب باشد. زیره کفش به کاهش ضربه و کنترل حرکت پاها کمک می کند. زیره با کیفیت و انعطاف پذیر میتواند پیاده روی را برای شما لذت بخش کند.

 کفی کفش

کفی کفش راحتی باعث کاهش فشار به پاها می شود. اگر کفش مورد نظرتان کفی نداشت می توانید بصورت جداگانه تهیه کنید.

سر پنجه کفش راحتی

انگشتان و ناخن های پا در برابر فشار پنجه های کفش بسیار آسیب پذیر هستند. برای کفش راحتی از گزینه هایی انتخاب کنید که سرپنجه های عریض تر داشته باشند.

تنفس و تهویه کفش

تعرق، ایجاد رطوبت و بوی نامطلوب در داخل کفش راحتی، مساله ای نیست که براحتی آن را نادیده گرفت. کفشی را برای خرید انتخاب کنید که دارای منافذ خاصی جهت تهویه هوا باشد تا بتواند هوای تازه را وارد کفش کرده و از رطوبت داخل کفش جلوگیری کند.

انعطاف پذیری کفش

کفشی که قالب خشک و سفتی داشته باشد، انعطاف پذیری لازم برای یک کفش راحتی را نخواهد داشت. با خم کردن و تاکردن قالب کفش می توانید از انعطاف پذیری آن مطمئن شوید. هرچقدر قالب، حالت ارتجاعی و انعطاف بالاتری داشته باشد حرکت پاها داخل آن راحت تر و طبیعی تر خواهد بود.

برند کفش

اگر مشکل بودجه و دغدغه مالی ندارید توصیه می‌کنیم حتما از برندهای معتبر و معروف تولیدکننده کفش خرید کنید. این کار باعث می شود تا خیالتان از کیفیت کفشی که خریده اید راحت باشد زیرا تولیدکنندگان معتبر کفش قبل از شما همه موارد و مشکلات را بررسی و رفع کرده اند.

پاشنه کفش

اینکه برای انتخاب کفش راحتی باید سراغ کفشهای تخت یا پاشنه های کوتاه و پهن بروید، خبر خوبی برای خانمها نیست چون آنها همیشه عاشق کفشهای پاشنه بلند هستند. ولیکن باید کمی هم بفکر سلامتی خود باشید. برای انتخاب یک کفش راحتی روزمره حتما پاشنه های کوتاه و پهن در اولویت هستند چون راحتی و ثبات بیشتری دارند و خستگی کمتری را به همراه می آورند.

شکل ظاهری و فرم پا

هر کفشی برای هر پایی مناسب نیست. این را به عنوان یک فکت برای همیشه بخاطر بسپارید. شکل ظاهری و فرم پاها برای افراد مختلف کاملا متفاوت است. بایستی هندسه پاهای خودتان را بشناسید و در هنگام خرید، کفشی را انتخاب کنید که با شکل پای شما تناسب داشته باشد. به عنوان مثال، برخی پاهای درازی دارند و برخی پای عریض. بعضی ها پنجه های عریض تر دارند.  

  

وزن کفش

بدلیل استفاده طولانی از کفشهای روزمره، یک کفش سبک انتخاب کنید. کفش سنگین شما را در پیاده‌روی ها خسته می کند و انرژی شمارا تحلیل می برد. سبک بودن کفش ارتباط مستقیمی با جنس و مواد اولیه کفش دارد.

موارد خاص

اگر مشکل خاصی دارید و یا دچار عارضه خاصی هستید در انتخاب کفش باید به موارد  بیشتری توجه داشته باشید. به عنوان مثال یکی از رایجترین مشکلات صاف بودن کف پاها می باشد. این عارضه معمولا با کفی ها  و قالبهای طبی خاص قابل رفع می باشد.

 

 خرید کفش راحتی مردانه و زنانه

 با توجه به تنوع محصولات و برندها در بازار کفش، خرید کفش راحتی استاندارد، باکیفیت، شیک و با هزینه مناسب کار سختی است و امروزه مردم با توجه به مشغله های روزمره ترجیح می دهند تا این نوع خریدها را از طریق اینترنت و فروشگاههای اینترنتی انجام دهند. این کار باعث صرفه جویی در زمان، انرژی و هزینه ها خواهد شد.

در خرید اینترنتی کفش رسمی زنانه به موارد زیر دقت بیشتری داشته باشید:

 • از فروشگاههای معتبر اینترنتی خرید کنید.
 • از آنلاین شاپهایی خرید کنید که بصورت تخصصی فقط در حوزه کفش فعالیت می‌کنند .
 • امکان مرجوع کردن جنس خریداری شده را داشته باشند.
 • از وجود  نماد اعتماد الکترونیکی)اینماد) در فروشگاه اینترنتی کفش مطمئن شوید.

فروشگاه اینترنتی کفش تبریز می تواند گزینه بسیار خوبی برای یک خرید مطمئن باشد. تنوع بالای محصولات، قیمت های مناسب و همچنین تضمین کیفیت محصولات در فروشگاه کفش تبریز موجبات رضایت تمامی مشتریان را فراهم می‌کند. شما می‌توانید انواع کفش‌های راحتی مردانه و  زنانه را با تنوعی بی‌نظیر از برندهای مطرح دنیا، از سایت کفش تبریز خریداری کنید.