به سفارش کمیته فرهنگی ستاد اربعین؛ انتشار ماه با صدای حسام الدین سراج

به گزارش آبنما کار، نماهنگ ماه با صدای حسام الدین سراج یکی از تازه ترین محصولات تصویری-موسیقایی ویژه اربعین است که در چارچوب برنامه تلویزیونی ماه شبکه نسیم پیش روی مخاطبان قرار گرفت.
دریافت 29 MB
به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، برنامه تلویزیونی «ماه» امسال با نگاهی متفاوت به اربعین حسینی از شبکه نسیم پخش می شود و قطعه «ماه» به عنوان تیتراژ این برنامه به سفارش کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی تولید شده است.
قطعه «ماه» با شعری از عبدالجبار کاکایی، آهنگسازی امید داورزنی و صدای حسام الدین سراج با مدت زمان ۵ دقیقه تولید شده است.
آهنگسازی قطعه «ماه» در قالب ارکسترال و با ترکیب ارکستر سازهای زهی با سازهای ایرانی و همین طور بهره گیری از گروه کُر، توسط امید داورزنی آهنگسازی شده است.
داورزنی این قطعه را در مایه دشتی و رهاوی به عنوان ۲ مقام اصیل ایرانی در عرصه موسیقی مذهبی تنظیم کرده که در مجالس روضه خوانی حضرت سیدالشهدا (ع) و مجالس تعزیه خوانی استفاده می شد.
تولید این اثر توسط موسسه فرهنگی هنری«سلام بشیر صبا» با همراهی محمد مهدی رضازاده، مهدی عباس نژاد، نظارت فنی شهاب قاسمی و تصویرسازی محمد پیروزرام انجام گرفته و تعدادی از نوازندگان شناخته شده موسیقی کشورمان نیز در گروه اجرائی اثر حضور داشتند.
این اثر در شب زیارتی حضرت ابا عبدالله الحسین (ع ) همزمان با فرا رسیدن اربعین امام حسین مقابل السلام در شهر کربلا با حضور حجه الاسلام و المسلمین حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی، تعدادی از شاعران و ستایشگران دوده علیهم السلام رونمایی و در بستر رسانه ملی و شبکه های مجازی قرار گرفت.

منبع: