فراخوان اولین مسابقه عکس در آئینه نوروز

به گزارش آبنما کار، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم زمان با آغاز نوروز ۱۴۰۲ اولین مسابقه عکس در آئینه نوروز را برگزار می نماید.

به گزارش آبنما کار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، واحد عکس کانون پرورش کودکان و نوجوانان با انتشار فراخوان این مسابقه از علاقه مندان در سه گروه سنی کودکان (تا ۸ سال)، نوجوانان (۹ تا ۱۸ سال) و بزرگسالان (۱۸ سال به بالا) دعوت کرده است در این رویداد هنری شرکت نمایند.
بر این اساس مقرر است مسابقه در در دو بخش برگزار شود، بخش اصلی شامل آئینه نوروز (فعالیت ها، جشن ها، آداب و رسوم عید نوروز، حضور کودکان و نوجوانان در آئین های نوروز) و بخش ویژه شامل بهار در بهار (همزمانی عید نوروز سال جاری با بهار قرآن، این فرصت را فراهم نموده تا آثاری از همنشینی این دو آئین در کنار هم ثبت نماییم. آثار ارسالی در این بخش باید هر دوی این مناسبت ها را در بر داشته باشد، در غیر این صورت به مسابقه راه نخواهد یافت.)
برگزارکنندگان این رویداد آخرین فرصت ارسال آثار را ۱۰ اردیبهشت و زمان انتخاب و داوری را ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ اعلام نموده اند. همینطور ۲۰ خرداد با بیان تصاویر پذیرفته شده برنامه گشایش نمایشگاه و اهدا جوایز برگزار می گردد.
هر متقاضی می تواند در نهایت ۳ عکس تکی در هر بخش و در نهایت ۶ عکس به دبیرخانه ارسال نماید.
در متن فراخوان اولین مسابقه عکس «در آئینه نوروز» آمده است: «همه آدم بزرگ ها از دنیای کودکانه گذر کرده اند اما همچنان دنیای لطیف کودکانه را به یاد می آورند. کودکان سفیر «شور زندگی» اند. شوری که در پیچ هزار خم مشکلات زندگی آدم بزرگ ها گم شده است. دنیای کودکی دنیایی رنگارنگ و زیباست. کودکان همواره درحال مشاهده کردن و کشف لحظات ناب زندگی هستند، لحظاتی که به چشم بزرگترها عادی شده است و عید نوروز یکی از همان لحظه هاست. شروع سال نوی ایرانی به علت همزمانی اش با آغاز بهار و زنده شدن زمین، بی رقیب ترین سال نو در جهان است و به همین مناسبت «نوروز» نامیده شده است.
بیایید سال جاری این مناسبت را با دید کنجکاو کودکی ببینیم، ثبت نماییم و در معرض دید عموم بگذاریم. به همین مناسبت، واحد عکس کانون پرورش کودکان و نوجوانان مسابقه عکسی را با نام «در آئینه نوروز» برگزار می نماید. شما هم می توانید آئین های نوروزی خویش را در این آئینه جلوه گر کنید.»
یادآوری می شود علاقه مندان به شرکت در این مسابقه می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به وبگاه جشنواره های عکس کانون رجوع و در مسابقه «در آئینه نوروز» شرکت نمایند.
فراخوان اولین مسابقه عکس «در آئینه نوروز» را اینجا بخوانید.

منبع: