باشگاه سرود حماسی سیمرغ در مشهد

به گزارش آبنما کار، مشهد ـ باشگاه سرود حماسی سیمرغ با حضور تعدادی از مسئولین استانی و هنرمندان و پژوهشگران در حوزه موسیقی حماسی، در مشهد راه اندازی شد.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، مجید عسگری شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاح باشگاه سرود حماسی «سیمرغ» که در پردیس سینمای هویزه برگزار شد، اظهار داشت: این باشگاه با هدف توانمند سازی گروههای سرود و مربیان و راه اندازی کارگاه های آموزشی با نگاه تربیتی و محتوایی در سطح استان راه اندازی شد.
رئیس حوزه ی هنری خراسان رضوی اظهار داشت: این رویداد در دو بخش ۶ ماهه و دو ساله صورت می گیرد که شرط ورود به این باشگاه عضویت در تشکل مسجدی یا دانش آموزی از مقطع دوم دبستان تا مقطع اول دبیرستان است که در صورت رسیدن به حد تخصصی و محتوایی مورد نظر ما می تواند به عضویت دوساله باشگاه درآیند و از خدمات باشگاه سرود حماسی سیمرغ بهره گیرند.
وی اظهار داشت: در حقیقت خاستگاه حماسه در ایران خراسان رضوی و اساساً مهد حماسه خود ایران اسلامی است که در ادبیات حماسی ایران کهن از شاعر بزرگ فردوسی نام برد و بزرگ ترین اثر حماسی، شاهنامه را سروده و در عصر حاضر از انقلاب اسلامی که نماد حماسه است، یاد می کند.
عسگری افزود: این کارگاه با سه رویکرد اصلی هویت ایرانی، هویت اسلامی و هویت انقلابی اسلامی شکل گرفته که با آموزش آن به دانش آموزان توسط مربیان و اساتید مجرب به شناخت جریان شناسی سرود، جریان شناسی موسیقی و جریان شناسی هنر انقلابی اسلامی آشنا گردند.
گفتنی است، مراسم افتتاح باشگاه سرود حماسی سیمرغ با پخش فیلم هناس با کارگردانی و نویسندگی حسین دارابی به پایان رسید.