نقاشی های آبستره توران فرهت به گلستان می آید

به گزارش آبنما کار، در تازه ترین نمایشگاه توران فرهت با عنوان گلستان ۳۰ اثر نقاشی در سبک آبستره از این هنرمند نقاش در گالری گلستان به نمایش در می آید.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی نمایشگاه، «گلستان در گلستان» عنوان تازه ترین نمایشگاه نقاشی های توران فرهت هنرمند نقاش است که از تاریخ ۱۸ الی ۳۰ شهریور در گالری گلستان برگزار می شود.
این نمایشگاه مشتمل بر ۳۰ اثر نقاشی رنگ و روغن و میکس مدیا است که در سبک آبستره نقاشی شده اند.
توران فرهت زاده ۱۳۲۶ شهر لاهیجان، فعالیت هنری خویش را از سال ۱۳۴۹ با گویندگی رادیو آبادان شروع کرد. نقاشی را تجربی آموخت و بعدها به صورت آکادمیک در رشته کارشناسی نقاشی و کارشناسی ارشد ارتباط تصویری ادامه داد. از سال ۱۳۵۲ بعنوان آموزگار و فعال هنری به آموزش هنری کودکان و بزرگسالان پرداخت. در همین راستا در سال ۱۳۷۹ با تأسیس گالری و آموزشگاه هنری فرهت، فعالیت آموزشی خویش را توسعه داد. فرهت در نخستین فستیوال بین المللی زنان، سال ۱۳۸۳، مورد تقدیر قرار گرفت.
موزه هنری امام علی از سال ۱۳۸۵ میزبان ۲ اثر نقاشی از وی به یاد درگذشتگان زلزله ویرانگر بم بود و در همین راستا نشان هنری شهرداری تهران و لوح تقدیر موزه به این هنرمند تقدیم شد. مجموعه آثار توران فرهت با عنوان «زندگی باور یک نقاشی است» در سال ۱۳۹۰ به چاپ رسید. وی در سال ۱۳۹۴ بعنوان نفر برتر در دومین جشنواره سراسری هنری باران رحمت انتخاب|شد. وی در سال ۱۴۰۰ نشان هنری درجه دو خویش را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد.
نمایشگاه «گلستان در گلستان» از ۱۸ تا ۳۰ شهریور در گالری گلستان برگزار می شود و علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به دروس خیابان شهید کماسایی پلاک ۳۴ رجوع کنند.

منبع: