برگزاری نمایشگاه عکس اربعین در مرزهای ایران و عراق

به گزارش آبنما کار، آژانس عکس ایران ۴۰ عکس برگزیده از دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران را در چهار مرز مشترک ایران و عراق به نمایش می گذارد.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، آژانس عکس ایران به مناسبت فرارسیدن اربعین و همراه با راه پیمایی زائرین کربلا، اقدام برگزاری نمایشگاه عکس در مرزهای ایران و عراق می کند.
آژانس عکس ایران بعنوان متولی بخش عکس انجمن سینمای جوانان ایران، طبق فراخوانی که به دفاتر انجمن ارسال کرده بود از تاریخ شنبه ۸ مرداد همزمان با آغاز ماه محرم تا چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱ مبادرت به دریافت تصاویر منتخب دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران با مبحث محرم و راهپیمایی اربعین کرده بود تا تصاویر برگزیده را در مرزهای ایران و عراق برای زائرین کربلا به نمایش بگذارد.
طبق آمار اعلام شده، تعداد ۵۱۰ قطعه عکس از ۱۳۳ عکاس و از ۵۸ دفتر انجمن سینمای جوانان ایران برای حضور در نمایشگاه ارسال شده بود؛ مبحث این آثار، محرم، سوگواری برای امام حسین (ع) و راه پیمایی اربعین است.
میکائیل دیانی معاون ارتباطات و بازرگانی انجمن سینمای جوانان ایران، مسعود مدرسی مدیر روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، احمد کاوند مدیر آژانس عکس ایران و محسن آقالر مدیر انجمن سینمای جوانان ایران استان قزوین، بعنوان شورای انتخاب نمایشگاه عکس اربعین از میان ۵۱۰ عکس برگزیده ارسالی توسط دفاتر، ۴۰ عکس را برای نمایش در چهار مرز مشترک ایران و عراق انتخاب می کنند.
نمایشگاه عکس اربعین با نمایش ۴۰ عکس از تاریخ سه شنبه ۱۵ شهریور تا شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ به مدت یازده روز در مرزهای مهران، خسروی، چذابه و شلمچه برای زائرین کربلا به معرض نمایش گذاشته می شود.