سه شنبه ۲۸ تیر ماه؛ نشست پژوهشی کارکرد ترانه در موسیقی پاپ

به گزارش آبنما کار کانون پژوهشگران خانه موسیقی دراولین جلسه از سلسله برنامه های پژوهشی خود، نشست لزوم ها و کارکرد ترانه در موسیقی پاپ را برگزار می نماید.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی خانه موسیقی، نشست تخصصی «ضرورت ها و کارکرد ترانه در موسیقی پاپ» ساعت ۱۷ روز سه شنبه بیست و هشتم تیرماه توسط کانون پژوهشگران خانه موسیقی در خانه هنرمندان ایران برگزار می گردد.
در توضیحات تکمیلی این نشست ها آمده است:
ترانه در موسیقی از پراهمیت ترین موضوعات تولیدات در عرصه هنر موسیقی به شمار می رود؛ توجه به ظرایف و دقایق شعر و کلام نه تنها در ایران که در دیگر کشورها هم یکی از مهم ترین عوامل موثر در تهیه و تولید آثار موسیقایی به حساب می آید.
اما این مورد در ایران به علل مختلف پررنگ تر و موثرتر از دیگر عوامل شناخته شده و همواره با چالش ها و فراز و فرودهایی مواجه بوده است.
به منظور بحث و بررسی در مورد نقش کلام در موسیقی پاپ و صدمه شناسی این حوزه کانون پژوهشگران خانه موسیقی مبادرت به برگزاری نشستی پژوهشی در این حوزه کرده است.
در این نشست فردین خلعتبری (آهنگساز) محسن رجب پور (ناشر) حسین غیاثی (ترانه سرا) و حمیدرضا عاطفی (روزنامه نگاران و عضو هیئت مدیره کانون پژوهشگران) حضور داشته و در این حوزه به بحث و گفتگو می پردازند.

منبع: