برگزاری نهمین دوره ۱۰ روز با عکاسان بعد از ۲ سال وقفه

رییس هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران از برگزاری نهمین دوره 10 روز با عکاسان بعد از 2 سال وقفه کرونائی آگاهی داد.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی انجمن عکاسان ایران، افشین شاهرودی، رییس هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران درباره وقفه ۲ ساله در برگزاری رویداد «۱۰ روز با عکاسان» که به همت انجمن برگزار می شود، اظهار داشت: در وضعیت گذشته به سبب شیوع ویروس کرونا نه فقط کارهای انجمن عکاسان ایران، بلکه خیلی از فعالیت ها در تمامی شئونات جامعه تحت تاثیر قرار گرفت.
وی اضافه کرد: وقتی نتوانیم رویدادی را با حضور جامعه هدف شکل دهیم، طبیعتاً برگزاری آن مطلوب نمی باشد. بدین جهت «۱۰ روز با عکاسان» در وضعیت کرونائی برگزار نشد. اما خوشبختانه با عبور از شرایط دشوار اولیه کرونا، حالا در موقعیتی هستیم که می توانیم این رویداد مهم را باردیگر برگزار نماییم.
شاهرودی افزود: ضمن این که با حضور چهره های جوان در ترکیب هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران، انجمن از انرژی و توان تازه ای برخوردار شده و توان مضاعفی در انجمن به وجود آمده است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا مشکلات مالی هم در برگزار نشدن رویداد «۱۰ روز با عکاسان» تأثیرگذار بوده است یا خیر، اظهار داشت: در ادوار قبل هم بودجه مناسب این رویداد با تلاش بسیار و همراهی حامیان مالی فراهم می شد. چالش مالی همیشه در رویدادهای فرهنگی و هنری وجود داشته است.
شاهرودی درباره زمان و محل برگزاری این رویداد اظهار داشت: نهمین دوره «۱۰ روز با عکاسان» از ۲۹ مهرماه در همه گالری های خانه هنرمندان ایران شروع می شود.
رئیس هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران درباره رویکرد های این دوره از رویداد «۱۰ روز با عکاسان» اظهار داشت: «۱۰ روز با عکاسان» حالا به یک رویداد جدی در عکاسی ما تبدیل گشته است. دوره قبل یک کار پروژه محور بود که نشان داد این شیوه برگزاری مفیدتر است، طرفداران بیشتری دارد و انجمن عکاسان را به اهدافش نزدیک تر می کند. بدین سبب این دوره هم «پروژه محور» است و در آن به جوان ها اهمیت داده خواهد شد.