یاد راوی قصه های خوب با نمایشگاهی در خانه هنرمندان زنده می شود

به گزارش آبنما کار نمایشگاه تصویرسازی قصه های خوب برای بچه های خوب با یاد زنده یاد مهدی آذریزدی در خانه هنرمندان ایران برگزار می گردد.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نمایشگاه تصویرسازی «قصه های خوب برای بچه های خوب» به همت انجمن تصویرگران ایران و به یاد زنده یاد مهدی آذریزدی از ۱۰ الی ۲۰ تیر در گالری های ممیز، زمستان و سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می گردد.
آئین افتتاحیه این نمایشگاه روز جمعه ۱۰ تیر ساعت ۱۷ الی ۲۰ در سالن شهناز برگزار می شود.
همزمان با این رویداد، خانه هنرمندان ایران میزبان برنامه های جنبی دیگری در جهت بزرگداشت زنده یاد مهدی آذر یزدی خواهد بود.
نشست تخصصی یک روزه شورای کتاب کودک با حضور کارشناسان حوزه ادبیات کودک و نوجوان روز پنجشنبه ۱۶ تیر از ساعت ۱۰ الی ۱۹ در سالن شهناز برگزار می شود.
کارگاه های یک روزه تصویرگری ادبیات کهن هم به همت انجمن تصویرگران در ایام شنبه یازدهم، دوشنبه سیزدهم و سه شنبه چهاردهم تیر از ساعت ۱۰ الی ۱۷ در خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه مندان خواهد بود.
نمایش فیلم مستند «آن مرد دیگر در را باز نکرد» به کارگردانی سید هادی موسوی از دیگر برنامه های بزرگداشت زنده یاد آذر یزدی است که روز سه شنبه ۱۴ تیر از ساعت ۱۸ در سالن شهناز به معرض نمایش گذاشته می شود.
نمایش آثار و کارگاه های گروه ترویج خواندن شورای کتاب کودک هم از دیگر برنامه های این رویداد است که ۱۳ تا ۱۸ تیر از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در کتابکده قصه و افسانه برگزار می گردد.
مهدی آذریزدی از نویسندگان سرشناس و جریان ساز حوزه ادبیات کودک و نوجوان در ایران بود که روز ۱۸ تیر ۱۳۸۸ در سن ۸۷ سالگی دیده از جهان فروبست.