برگزاری همایش شهر روایت ها، روایت شهرها در فرهنگستان هنر

به گزارش آبنما کار فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران به صورت آنلاین و حضوری، همایش شهر روایت ها، روایت شهرها را برگزار می نماید.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، همایش «شهر روایت ها، روایت شهرها» با همکاری پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، مؤسسه مطالعات فرهنگی اجتماعی، انجمن علمی هنر و ادبیات تطبیقی ایران، انجمن علمی نقد ادبی ایران، و انجمن زبان شناسی ایران، چهارشنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۱، برگزار می گردد.
این همایش با سخنرانی بهمن نامورمطلق رئیس فرهنگستان هنر و احمد شاکری دبیر علمی همایش، شروع می شود و بعد از آن، پژوهشگران مقالات خویش را عرضه خواهند داد.
در نشست نخست این همایش، سید غلامرضا اسلامی با مقاله «متاورس: نمونه دیجیتالی از شهر»، ناصر فکوهی با مقاله «شهر آینده به مثابه روایت حسی شهر»، رضا صمیم با مبحث «موسیقی خیابانی در ایران؛ نگاهی به داده های چند پژوهش» و آذین حسین زاده با مقاله «روایت کیچ و هنر شهری» به سخنرانی می پردازند.
دبیری اولین جلسه این همایش را احمد شاکری بر عهده دارد.
در نشست دوم، احمد پاکتچی از «روابط جز و کل در اندام شهر با رویکرد نشانه شناسی فرهنگی»، آزیتا افراشی از «بازنمایی تهران در رمان فارسی از منظر نشانه شناسی شناختی»، آنیتا صالح بلوردی از «ارتباط شهر و هنر در پروژه های شهری، مطالعه موردی مرکز پمپیدو»، نوید پورمحمدرضا از «گفتاری در مورد روایت و منظر شهر در مدیوم سینما»، و حمیدرضا شعیری و ساناز مجرد از «پرسه زنی: از روایت تا ضدروایت» خواهند گفت. دبیر نشست دوم این همایش علی عباسی خواهد بود.
همایش «شهر روایت ها، روایت شهرها» در پایگاه استنادی جهان اسلام (isc) ثبت شده است و مقالات آن در این پایگاه منتشر می شود.
این همایش ساعت ۱۴ تا ۱۸ روز چهارشنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۱، در سالن گلستان هنرِ فرهنگستان هنر، به نشانی تهران، خیابان ولی عصر، تقاطع خیابان آیت الله طالقانی، شماره ۱۵۵۲، طبقه سوم، برگزار می شود.
همچنین، علاقه مندان برای حضور مجازی در این همایش می توانند به پیوند https: //b۲n.ir/z۴۷۳۱۶ رجوع کنند.

منبع: