ملعبه ای برای لیلیت در اعتماد جان می گیرد

هشتمین نمایشگاه انفرادی حمزه فرهادی، نقاش، مجسمه ساز و معمار با عنوان مَلعَبه ای بَرای لیلیت 27 خردادماه در گالری اعتماد گشایش می یابد.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی نمایشگاه، گالری اعتماد از روز ۲۷ خردادماه ۱۴۰۱ میزبان نمایشگاه مجسمه و نقاشی حمزه فرهادی با عنوان «مَلعَبه ای بَرای لیلیت» خواهد شد. حمزه فرهادی در این نمایشگاه مجموعه آثاری بمراتب مدرن تر از گذشته اما همچنان متأثر از اقلیم خوزستان خلق کرده و به معرض نمایش گذاشته است.
حمزه فرهادی متولد ۱۳۶۱ و دانش آموخته نقاشی از دانشکده هنر و معماری است. او تاپیش از این نمایشگاه، هفت نمایشگاه انفرادی دیگر داشته و در بیش از ۶۰ نمایشگاه گروهی، آرت فر و رویداد هنری داخلی و خارجی حضور داشته است. او همین طور بعنوان نمایشگاه گردان نمایشگاه های بسیاری برپا کرده و یکی از مشاوران هنری و نمایشگاه گردان های موزه هنرهای معاصر اهواز بوده است.
در استیتمنت نمایشگاه «مَلعَبه ای بَرای لیلیت» آمده است: «یکم / صدایی دور، دورتر… ازلی / گوش بسپار لیلیت / به رأس که در آیی، منزلگاهی است که بر آن وارد شوی./ بی درگاه؛ با چهار دیوار و هزار پنجره. / و از هر پنجره چشم سویی ابدی بر هر آنچه هست. / بزم جاریست. خواستنی مهیاست./ و این فاصله ایست به همین کوتاهی./ به کوتاهی جهان شاید / ازلی.»
حمزه فرهادی نقاش و مجسمه سازی است که آثارش با جنوب گره خورده است. وی تجربه ده ها نمایشگاه گروهی در ایران، آمریکا، فرانسه، کانادا، امارات متحد عربی، ژاپن، کره جنوبی و انگلستان و ده ها نمایشگاه گردانی در ایران و نمایشگاه انفرادی در گالری های هما، طراحان آزاد، الهه، مهر و موزه هنرهای معاصر اهواز را در کارنامه خود دارد. شاید بتوان گفت در بین هنرمندان تجسمی ایران هیچ کس به اندازه او متأثر و متمرکز بر نفت و اقلیم خوزستان دست به خلق اثر هنری نزده باشد و بعنوان منبعی باارزش برای الهام در آثارش بهره نبرده باشد.
فرهادی این دفعه با کمی فاصله ولی همچنان متأثر از بوم خود، دست به خلق مجسمه های زده است که در درون آثار نقاشی او نیز هستند و به صورتی می توان گفت نمایشگاه اخیر او جسم و جان را توأمان دارد. منظره های بدیع از درون نشانه ها و نمادهای معماری ایرانی که لیلیت، ایستاده، محو تماشای آنست.
طراح پوستر نمایشگاه «مَلعَبه ای بَرای لیلیت» ایمان صفایی است.
نمایشگاه مجسمه و نقاشی حمزه فرهادی در گالری اعتماد یک ۲۷ خرداد ماه ۱۴۰۱ افتتاح و تا ۲۱ تیرماه برای بازدید عموم باز خواهد بود.