سرپرست اداره کل میراث فرهنگی گلستان: قاچاقچی اموال تاریخی گلستان دستگیر شد

آبنما کار: گلستان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از دستگیری قاچاقچی اموال تاریخی در شهرستان گرگان و ضبط 11 شی تاریخی آگاهی داد.
رحمان فرمانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به این که با همکاری ویژه پلیس امنیت اقتصادی شهرستان گرگان و پایگاه عملیاتی یگان حفاظت میراث فرهنگی مرکز استان، فعالیت فردی در شهر گرگان درزمینه قاچاق اموال تاریخی-فرهنگی تحت رصد قرار گرفت، اظهار نمود: مأموران اعزامی بعد از کسب نیابت قضایی وارد منزل این شخص شده و مبادرت به بازرسی منزل وی کردند.
وی با اعلان اینکه بعد از بازرسی تعداد 11 قلم اموال فرهنگی، تاریخی از منزل وی کشف و ضبط شد، اضافه کرد: متهم که طبق تحقیقات صورت گرفته یکی از حفاران بدون مجوز منطقه است، بعد از تشکیل پرونده به همراه اموال کشف شده برای سپری شدن مراحل قانونی به نیروی انتظامی تحویل گردید.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان اشاره کرد: نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان بصورت شبانه روزی درحال نظارت مناطق تاریخی سطح استان هستند و هرگونه گزارش و اخبار تخلف به سرعت پیگیری خواهد شد.
فرمانی از همه مردم استان درخواست نمود در صورت مشاهده هرگونه موردی در این خصوص مراتب را با شماره تماس 32241557-017 در بین بگذارند و اظهار داشت: برای حراست و صیانت از اموال و اشیای تاریخی همه باید دست به دست هم دهیم.

منبع: