موسیقی بهاری در قاب مهر–۲؛ صدای ایران را در بهار با ویولنسل بشنوید

آبنما کار: بهرنگ معتمدی از نوازندگان شناخته شده ساز ویولنسل همزمان با فرا رسیدن بهار طبیعت نماهنگی را در چارچوب یک اثر تک نوازی پیش روی مخاطبان قرار داد.
دریافت 57 MB
خبرگزاری مهر -گروه هنر-علیرضا سعیدی: سال ۱۴۰۰ با همه تلخی ها و شیرینی هایی که داشت، به خط آخر رسید و حالا همه ما یک قرن را پشت سر گذاشتیم، قرنی که این دو سال آخرش چنان دنیا را تکان داد که اصلاً فکرش را نمی کردیم.
دنیای این روزهای ما اساسا حکایتی فراموش نشدنی دارد که امیدواریم بزودی شاهد کوچ همیشگی بیماری کرونا باشیم تا این ناگوارترین تجربه سالهای آخر قرن را کمی التیام بخشد. التیامی در هم جواری با فصل دگرگونی و شادابی ناشی از تولد باردیگر طبیعت که با اینکه داغ از دست دادن عزیزان همراه آن است اما بازهم بهانه ای است برای عوض شدن و باز کردن چشمانی که با خوانش امید و استعانت از پروردگار مهربان برای سلامتی همه مردم زمین می خواهند دنیا را جور دیگری ببینند؛ دنیایی بدون «بیماری» و «جنگ» و «مرگ».
و چه خوب که در بین این آرزوها هستند هنرمندانی که به واسطه هنرشان تلاش می کنند تا زمختی و زبری این دنیای خشن و پر از بیماری را با هنر خود تلطیف کنند. دنیایی که آفرینش یک قطعه موسیقایی ساده می تواند در آن نقش تسکین دهنده ای را ایفا کند که اگر خوب بشنویم، خوب به تاثیرات پرارزش آن پی می بریم.
همین خصوصیت گروه هنر خبرگزاری مهر را بر آن داشت تا همزمان با عید نوروز و بهار طبیعت به سراغ هنرمندانی برویم که دست به چنین تجربه های جذابی آن هم در ایام سخت زدند و با آفرینش موسیقی هایی برآمده از دل، مرهمی بر دردها گذاشتند. مرهمی با زبان موسیقی که در گونه های مختلف تلاشی برای اثبات «امید به آینده» و عدم پذیرش شکستی است که این ویروس منحوس در کوشش برای تحمیل آن به ماست.
آنچه در این سلسله گزارش موسیقایی پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت حاصل همراهی صمیمانه برخی از هنرمندان موسیقی کشورمان در حوزه های مختلف آهنگسازی، نوازندگی و حتی خوانندگی است که به مناسبت فرا رسیدن ایام نوروز ۱۴۰۱ و با تکیه بر امید و آرامش پیش روی مخاطبان گروه هنر خبرگزاری مهر قرار خواهد گرفت. تصاویری که بعضی از آنها در قالبی حرفه ای و برخی هم در قالبی کاملاً صمیمانه و از دل برآمده با دوربین یک گوشی تلفن همراه ثبت شده تا پیامی موسیقایی از جانب این هنرمندان شریف به مخاطبانی باشد که به واسطه کرونا و دیگر مشکلات سالهای سختی را گذارنده و در آستانه بهار آرزومند روزهایی سرشار از سلامتی و آرامش و امید برای یکدیگرند.
گروه هنر خبرگزاری مهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی از دست رفتگان و مصیبت دیدگان ناشی از کرونا و سایر رویدادهای غم انگیز طی سال قبل شده، امید دارد این تحفه نوروزی مورد توجه مردم شریف کشورمان قرار بگیرد.
در دومین شماره از این پرونده موسیقایی و همزمان با تحویل سال نو به سراغ یک قطعه تصویری تک نوازی ساز ویولنسل به نوازندگی بهرنگ معتمدی از نوازندگان شاخص موسیقی کشورمان رفتیم که در چارچوب یک قطعه بهاریه تقدیم نگاه مخاطبان شده است.
بهرنگ معتمدی که طی سالهای اخیر علاوه بر حضور در مجموعه ها و آلبوم های مختلف بعنوان یکی از نوازندگان شاخص ارکسترهای شاخص کشورمان به فعالیت مشغول می باشد درباره این نماهنگ موسیقایی توضیح داده است: «این موزیک ویدئو در ادامه پروژه ای به نام The Call of Iran به معنای صدای ایران است که همچنان درحال بسط و گسترش آن هستم و تصمیم دارم پس از مدت ها توقف آنرا از فصل بهار آغاز کنم.
وی اضافه کرد: این پروژه موسیقایی از زمان آغاز شد که مردم ایران مانند همه مردمان کشورهای دیگر به سبب انتشار کرونا در خانه هایشان بودند اما من این ریسک را انجام دادم و سفرهای مختلفی را به ایران آغاز کردم و تلاش کردم با حضور در مناطق مختلف کشورمان که دربرگیرنده طبیعت زیباتر و آرامش بخش تری است، به نوازندگی در طبیعت پرداخته و با انتخاب بعضی از موسیقی هایی که برای مردم عزیزم آشناست حال خوبی را در ترکیب با طبیعت و موسیقی انتقال دهم. موسیقی در نظر گرفته شده برای این فیلم هم مشتمل بر اجرای موسیقی معروف « always on my mind » به معنای «همیشه در فکر من» است که امیدوارم بتواند مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.
این نوازنده ویولنسل در بخش پایانی صحبت های خود اظهار داشت: بنظر می رسد کرونا درحال تمام شدن است اما اساسا و یقیناً باید در این روزها بازهم مراقب خودمان باشیم و باآنکه شرایط بهتری نسبت به سالهای قبل وجود دارد اما بازهم باید پروتکلهای بهداشتی را رعایت نماییم تا هرچه سریعتر شاهد بازگشت روزهای بهتر و آرام تری در کشور باشیم. البته من دراین زمینه پروژه های جدیدی داریم بزودی برای تولید و پخش آن اقدام خواهم کرد.