گشایش نمایشگاه بهار خیالی نگاری در موزه امام علی (ع)

به گزارش آبنما کار نمایشگاه نقاشی قهوه خانه ای بهار خیالی نگاری به مناسبت فرا رسیدن فصل بهار جمعه ۲۰ اسفند در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) افتتاح می شود.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای دینی امام علی (ع)، نمایشگاه نقاشی قهوه خانه ای «بهار خیالی نگاری» با نمایش پرده ها و نقاشی های قهوه خانه ای با مضامین مذهبی، شاهنامه ای، بزمی و خیالی به هنرمندی مهدی طالعی نیا به همراه آثاری از میرزاعلی شفائی، مصطفی حمیدی، محمد حمیدی و محمد پورفرزانه به نمایش در می آید.
همچنین ۲ اثر قهوه خانه ای از گنجینه موزه اثر حسین همدانی و حسین قوللر آغاسی به این مجموعه نمایشگاه اضافه می شود و بدین سان آثار استادان نسل اول و دوم و سوم این هنر در موزه امام علی (ع) در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.
در افتتاحیه این نمایشگاه، نشست تخصصی با عنوان تجدید حیات هنرهای مردمی با حضور هادی سیف، نویسنده و پژوهشگر هنرهای سنتی برگزار می گردد و کارگاه آموزشی نقاشی قهوه خانه ای به هنرمندی مهدی طالعی نیا بخش دیگری از این برنامه است.
علاقمندان برای بازدید می توانند از ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ به موزه هنرهای دینی امام علی (ع) واقع در خیابان ولیعصر (عج)، بلوار اسفندیار، شماره ۳۵ رجوع کنند.

منبع: