رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان: هنر گلیم بافی اسکو احیا می شود

آبنما کار: آذربایجان شرقی رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اسکو از احیا و رونق بخشی هنر گلیم بافی در این شهرستان آگاهی داد.

امیر جدایی در بازدید از نمایشگاه گلیم های بافته شده زنان روستای آق گنبد اظهار نمود: این نمایشگاه در امتداد توانمندسازی و مهارت افزایی جوانان و بانوان این روستا برگزار شده است و با توجه به این که ایجاد اشتغال، کار آفرینی و ارتقای بهره مندی و رونق بازار فروش و احیای این رشته ی هنری یکی از مهم ترین اهداف این اداره به همراه بسیج سازندگی، شورای اسلامی شهر و دهیاری است، بدین سبب تمامی تلاش ها در امتداد تحقق این امر صورت خواهد گرفت.

وی افزود: ارائه ی پروانه فعالیت، کارت شناسایی انفرادی، برگزاری دوره. های آموزشی رایگان و بهره مندی از بازار فروش سایت صنایع دستی سارای و مراکز عرضه صنایع دستی کندوان همچون اقداماتی است که توسط این اداره کل برای هنرمندان صنایع دستی ارائه می شود که در این راستا برای هنرمندان فعال در رشته گلیم بافی نیز این فرصت مهیا شده است.

به گزارش آبنما کار به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، جدایی اضافه کرد: شهرستان اسکو هنرمندان روستایی فعال صنایع دستی بسیاری دارد که در رشته های مختلف درحال فعالیت هستند و در تلاش هستیم تا با ارائه ی امکانات لازم، زمینه ی فعالیت مداوم آنها را فراهم نماییم.

منبع: