با آهنگسازی فیلم با ۲۸۸۸ ؛ سامان احتشامی به جشنواره فیلم فجر می رود

به گزارش آبنما کار سامان احتشامی از ساخت موسیقی فیلم ۲۸۸۸ به کارگردانی کیوان علی محمدی و علی اکبر حیدری اطلاع داد که مقرر است در بخش مسابقه چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور یابد.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، آهنگسازی موسیقی فیلم «۲۸۸۸» به کارگردانی کیوان علی محمدی و علی اکبر حیدری به سامان احتشامی نوازنده و آهنگساز کشورمان واگذار شد.
سامان احتشامی آهنگساز و نوازنده پیانو اظهار داشت: من از سال ها پیش در حوزه موسیقی فیلم فعالیت کردم و نخستین موسیقی فیلمی که ساختم اوایل دهه ۸۰ بود که در فیلم «رستگاری در هشت و بیست دقیقه» با سیروس الوند همکاری کرده و با این فیلم وارد حوزه ساخت موسیقی فیلم شدم. پس از آن با محمد علی اینانلو در برنامه «گردش» در حوزه صداگذاری و موسیقی فیلم همکاری کردم. در تمامی این سال ها در حوزه موسیقی فیلم با کارگردان های زیادی در فیلمهای مختلف همکاری داشتم که میتوان به فیلم «شکاف»، «خط ساغر»، انیمیشن «شازده کوچولو»، «این ترانه عاشقانه نیست» اشاره نمود. این آهنگساز افزود: من بعنوان یک موزیسین اگر بخواهم موسیقی فیلم بسازم باید مانند یک مایع باشم و در هر ظرفی بتوانم خودم را بگنجانم. من در فیلم «۲۸۸۸» به کارگردانی کیوان علی محمدی و علی اکبر حیدری و تهیه کنندگی کیوان علی محمدی با این گروه همکاری کردم و موسیقی فیلم این کار را ساختم و مقرر است این فیلم در جشنواره فیلم فجر سال جاری نمایش داده شود. این فیلم ژانر عاشقانه و جنگی دارد و چون ژانری متفاوت می باشد دوست داشتم استعداد خودم را در این ژانر هم در حوزه ساخت موسیقی فیلم نشان دهم و بگویم که در این فضا هم توانایی ساخت موسیقی فیلم دارم که خوشبختانه کیوان علی محمدی بعنوان کارگردان موسیقی این فیلم را دوست داشت.
وی اظهار داشت: این فیلم در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر حضور دارد و مردم باید درباره آن قضاوت کنند. موسیقی این فیلم عاشقانه است و از سازهایی استفاده کردم که صدای کریستالی داشته باشند. نکته جالب این است که این فیلم در ژانر جنگ است ولی یک صحنه جنگ در این فیلم دیده نمی گردد و فیلم سیاه و سفید است که این تفاوت در هر فیلمی دیده نمی گردد. همینطور یک خصوصیت مهم دیگر این فیلم بازی خیلی خوب بازیگران است. به نظر من کارگردان این فیلم فرهنگ و شعوری بی نظیر دارد که این فرهنگ در فیلم هم دیده می شود. از این همکاری لذت بردم و مطمئن هستم مورد توجه مخاطبان هم قرار می گیرد.
احتشامی در انتها اظهار داشت: سه سال برای موسیقی این فیلم تفکر شده است و اجرای آن یک هفته زمان برد. در این جا لازم می دانم از محی نیکو تشکر کنم چونکه ضبط موسیقی، صدابرداری و مسترینگ این کار را انجام داده است و در این راه بسیار به من کمک کرد.

منبع: