معاون گردشگری کشور: زمان صدور مجوزهای گردشگری کاهش پیدا می کند

به گزارش آبنما کار کرمان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از کاهش مدت زمان صدور مجوزهای گردشگری آگاهی داد و اظهار داشت: این اقدام در امتداد تسهیل روند سرمایه ‎گذاری و کسب وکار در زمینه صنعت گردشگری انجام می شود.
علی اصغر شالبافیان در کارگروه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همایش هفته رفسنجان شناسی در دانشگاه ولی عصر اظهار نمود: در امتداد اصلاح فرایندها و افزایش حجم سرمایه گذاری ها مدت زمان صدور مجوزها در زمینه گردشگری کاهش پیدا می کند.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید براینکه در استان کرمان تمایل به سرمایه گذاری در زمینه صنعت گردشگری در میان سرمایه گذاران بسیار وجود دارد اضافه کرد: باید با ایجاد زیرساخت ها زمینه برای رشد گردشگری منطقه فراهم گردد.
وی با اشاره به این که خیلی از اماکن تاریخی در مالکیت وزارت میراث فرهنگی نیستند بیان کرد: این وزرات خانه نمی تواند برای اماکنی که مالکیت ندارد تعیین تکلیف کند و در این زمینه اختیاری ندارد.
شالبافیان با اعلان اینکه نمایشگاه گردشگری تهران از تاریخ 9 تا 12 بهمن ماه سالجاری راه اندازی اظهار داشت: این نمایشگاه می تواند فرصتی برای تبادل تجربیات و معرفی جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری استانهای سراسر کشور باشد.
وی با اشاره به این که هر استان می تواند بسته به استعداد و ظرفیت های مختص به خود تورهای ویژه ای را تعریف کند اشاره کرد: استان کرمان می تواند در زمینه تورهای ویژه نخبگان و یا معدنی و صنعتی فعال شود و مبادرت به جذب توریست در قالب اینگونه تورها کند.

منبع: