مدیرعامل صندوق اعتباری هنری خبر داد؛ جزییاتی تازه از طرح هسته های کارآفرینی هنر

به گزارش آبنما کار مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از ارسال نخستین فهرست متقاضیان تسهیلات ضروری بدون بهره با کارمزد 2 درصد و اجرایی شدن طرح ایجاد هسته های کارآفرینی هنر اطلاع داد.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پواحمدی، مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با بیان جزییاتی از نحوه اعطای تسهیلات به اهالی فرهنگ و هنر اظهار داشت: اهالی فرهنگ و هنر بدون شک از جایگاه ویژه ای برای توسعه فرهنگی و اجتماعی در کشور برخوردار می باشند. در همین راستا پشتیبانی از این قشر فرهیخته، توزیع عادلانه منابع و کم کردن دغدغه های معیشتی و درمانی آنها همچون اهدافی است که صندوق اعتباری هنر دنبال می کند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به جزئیات اعطای تسهیلات قرض الحسنه و بدون بهره در دوره مدیریتی جدید با تمرکز بر استانهای کم برخوردار اظهار داشت: این تسهیلات بمنظور تامین و رفع احتیاجات ضروری اعضای صندوق اعتباری هنر در قالب مقررات بانکی با حداقل تضامین و با بهره گیری از منابع اعتباری صندوق اعتباری هنر پرداخت می شود.
وی در ادامه ضمن ارائه دیگر جزئیات این تسهیلات توضیح داد: مبلغ تسهیلات پرداختی باتوجه به پیشنهاد معاونت های ذی ربط، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها، خانه های تخصصی و با در نظر گرفتن شرایط متقاضی در کمیته اعتبارات تعیین و از مبلغ هشت میلیون تومان و بصورت ضروری و معیشتی شروع خواهد شد.
پوراحمدی با اشاره به اعطای تسهیلات کارآفرینی بمنظور توانمندسازی اعضای صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: یکی از با اهمیت ترین برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر است. بر این اساس بمنظور توانمندسازی هنرمندان بدنبال ایجاد هسته های کارآفرینی هنر هستیم. اعضای صندوق می توانند در قالب گروههای چند نفره کسب وکار خودرا مانند کارگاه، گالری راه اندازی و به آنها وام اشتغالزایی پرداخت خواهد شد. برنامه ریزی های لازم در این خصوص انجام شده است که خبر و جزئیات آن بزودی اعلام خواهد شد

منبع: