برگزیدگان ششمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان عرضه شدند

برگزیدگان ششمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان ظهر امروز با برگزاری آئین پایانی معرفی گشتند.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی جشنواره، آئین پایانی ششمین جشنواره بین المللی عکس «سلامت روان» ظهر امروز یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ در سالن همایش های رازی و با حضور کمال حیدری معاون وزیر بهداشت و جعفر حسین نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران و مسئولان سفارتخانه کشورهای برگزیده با حضور حداقلی نفرات و رعایت پروتکلهای بهداشتی اجرا شد.
جایزه بزرگ جشنواره، مدال طلای فیاپ و همین طور جایزه ۲ هزار یورویی در این رویداد به امیر عنایتی بعنوان نفر اول بخش سلامت روان رسید و دیگر عکاسان ایرانی برگزیده در این جشنواره بهمن زارعی و علی اسدالهی سوته بودند که روبان فیاپ را دریافت نمودند.
همچنین عکاسانی از کشورهای اسپانیا، روسیه، مالزی، ترکیه، ایرلند، مجارستان، هنگ کنگ و ویتنام جوایز بخش های مختلف را کسب کردند و جایزه بهترین کلوپ عکس به کشور چین رسید که نمایندگان سفارتخانه های این کشورها جوایز برگزیدگان را دریافت نمودند.
در ششمین دوره جشنواره «سلامت روان» که در سه بخش با موضوع آزاد، موضوع سلامت روان و موضوع کووید ۱۹ (کرونا) برگزار شد، ۳۰ هزار اثر از ۴ هزار عکاس از ۸۲ کشور جهان (۵۸ درصد عکاسان خارجی و ۴۲ درصد عکاسان ایرانی) به دبیرخانه جشنواره رسید و از طرف یک هیأت داوری بین المللی ارزیابی و داوری شد.
رومن نرو از لوگزامبورگ (رئیس پاتروناژ سرویس فیاپ)، کریستف هاملمان از آلمان (نماینده وقت سازمان جهانی بهداشت در ایران)، احمد البوسعیدی از عمان (رئیس PSO)، خالد سعید از پاکستان (مشاور سلامت روان و اعتیاد در EMRO)، احمد حاجبی (مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت)، محمدرضا صائینی (معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان)، محمدرضا چای فروش، مسعود زنده روح کرمانی و حمیدرضا تجاری آثار ششمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان را در سه بخش داوری کردند.
در این جشنواره، پرویز قزلباش (رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان) بعنوان رییس جشنواره، محمدرضا صائینی (معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان) بعنوان دبیر جشنواره و علی سامعی (نماینده فیاپ در ایران) بعنوان مدیر هنری و مدیر بخش بین الملل حضور دارند.
جشنواره بین المللی عکس «سلامت روان» با هدف افزایش آگاهی سلامت روان جامعه با بهره گیری از هنر عکاسان ایران و جهان و بمنظور بازآفرینی موضوعات روان شناختی توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان با حمایت دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت و با همکاری کلوپ عکس فوکوس، نمایندگی فدراسیون بین المللی هنرعکاسی (فیاپ) در ایران و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شود.
علاقه مندان برای مشاهده اسامی برگزیدگان و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت جشنواره به آدرس www.mentalhealthexhibition.ir مراجعه کنند.