معاون راهبری استان های حوزه هنری کشور: کارهای نکرده زیادی در زمینه تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس داریم

معاون راهبری استانهای حوزه هنری کشور با تاکید بر ضرورت توجه به حوزه تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اظهار داشت: در این عرصه کارهای نکرده زیادی داریم.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، میثم مرادی بیناباج امروز سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حوزه هنری لرستان در سخنانی با تاکید بر این که «کرم الهی»، مدیرکل سابق حوزه هنری لرستان از مدیران با سابقه حوزه هنری است و همیشه در استانهای مختلف و مسئولیت ها، حضور مؤثر و بهادار ای داشته است گفت: ایشان هر جا بوده تلاش داشته تا گفتمان ناب هنر انقلاب انقلاب اسلامی را جاری کند.
وی با اعلان اینکه زحمات ایشان قابل تقدیر است، تولیدات خوبی داشته اند، کارهای خوب و ارزشمندی را بنا نهاده اند بیان داشت: مجموعه حوزه هنری استان لرستان از نظر تجهیزات و امکانات سخت افزاری، توانمند بوده و جز استان هایی است که امکانات خوب و مساعدی دارد و فرصت برای فعالیت، تولید و برگزاری رویدادها و برنامه های مختلف را دارد.
معاون راهبری استانهای حوزه هنری کشور اضافه کرد: همین طور امروز کسی سکاندار این مجموعه می شود که از مجموعه و خانواده حوزه هنری است و حوزه هنری را خوب می شناسد، همین طور ایشان عنصر مؤمن، انقلابی و حزب الهی است و وجه تعلق خاطر و مجاهدت در زمینه تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از دیگر خاصیت های ایشان است.
مرادی بیناباج با تاکید بر این که این حوزه پیشانی کارهای حوزه هنری انقلاب اسلامی است افزود: اگر حوزه هنری را بخواهیم با یک نام نما بشناسیم، گستردگی و عمق فعالیت در زمینه ثبت، ضبط و انتشار خاطرات رزمندگان دفاع مقدس، مبارزان انقلاب اسلامی و موقعیت ها و ماجراهای در طول انقلاب اسلامی است.
وی عنوان کرد: لرستان نیز یکی از این استانها و خطه ها است که سرشار از سوژه ها، موضوعات و داستان هایی است که به ویژه در دوره دفاع مقدس شاهد آنها بوده ایم و بنظر می رسد که به بخش اندکی از آنها پرداخت شده است.
معاون راهبری استانهای حوزه هنری کشور با اعلان اینکه در این راستا سفارش ما به مدیرکل جدید حوزه هنری لرستان این بوده که این امر و مسئله را در پیشانی کار خود بگذارند و حوزه تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را جدی بگیرند، خیلی کار نکرده در این عرصه به ویژه در لرستان داریم.
مرادی بیناباج با اشاره به خاصیت برجسته خاطرات و تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس در استان لرستان بیان داشت: در این راستا مجموعه بلدچی کار ارزشمندی است.
وی افزود: امیدواریم جبهه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی در لرستان با پرچم داری حوزه هنری روزهای خوب و درخشانی را پیش رو داشته باشد، بطور قطع این امر نیز با یاری خداوند، همین طور همراهی هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر استان و در نهایت پشتیبانی مسئولیت استان مسیر خواهد بود و در این رابطه استاندار قول حمایت و همکاری را داشته اند.