به رهبری ارکستر مهدی جلالی؛ کار شاهرخ خواجه نوری در پروژه بیست به انتها رسید

آبنما کار: تولید و ضبط قطعه مربوط شاهرخ خواجه نوری آهنگساز و پیانیست شناخته شده کشورمان در پروژه موسیقایی بیست به پایان رسید.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی پروژه «بیست»، شاهرخ خواجه نوری، آهنگساز و پیانیست، که همچون آهنگسازانی که با پروژه «بیست» همکاری می کند، قطعه خودرا در این پژوه به انتها رساند.
این قطعه در سه موومان، با عنوان «یارآوا بیست – کنسرتات برای گیتار و ارکستر» و برای ارکستر مدرن یارآوا نوشته شده است.
در تصنیف این قطعه از تمامی سازهای ارکستر، که تلفیقی از سازهای ایرانی و غیر ایرانی را در بر می گیرد استفاده شده است. ضمن این که رهبری ارکستر مدرن یارآوا را مهدی جلالی، مدیر هنری گروه موسیقی یارآوا بر عهده دارد.
آخرین قطعه شاهرخ خواجه نوری «نامه آتوسا به آلساندرا» نام داشت، که برای نوازندگان ارکستر مدرن یارآوا و آنسامبل یونایتد برلین نوشته شده بود. این قطعه در سال ۲۰۱۸ در ایران و آلمان اجرا شد.
شاهرخ خواجه نوری از آهنگسازان شناخته شده حوزه موسیقی معاصر و موسیقی الکترونیک ایران است. وی فلوشیپ آهنگسازی از کالج موسیقی لندن و دانش آموخته کالج مورلی است. این هنرمند بعد از بازگشت به ایران، به مدت دو دهه به تدریس در دانشکده صدا و سیما و دانشکده هنرهای دراماتیک و دانشگاه هنر، مشغول بوده است.
پروژه «بیست» به مناسبت ۲۰ سالگی گروه موسیقی یارآوا برنامه ریزی شده است. این گروه در قالب این پروژه به بیست آهنگساز موسیقی معاصر ایرانی سفارش قطعه داده است. بر این اساس آثار تولید شده اجرا و ضبط می شوند و در یک مجموعه بصورت فیزیکال منتشر خواهند شد.

منبع: