قوانین مسافرتی مقاصد گردشگری اروپا

قرنطینه و محدودیت های مسافرتی در سال قبل فصل گردشگری تابستانی را با مشکل مواجه کرد، با این وجود امسال کشورهای مختلف اروپایی آماده میزبانی از گردشگران شده اند و اسپانیا نیز از روز گذشته مرزهای کشور را به روی تمامی مسافران واکسینه شده باز کرده است. در ادامه با خلاصه ای از قوانین مسافرتی فعلی برخی نقاط اروپا آشنا می شوید.
به گزارش آبنما کار به نقل از ایسنا و به نقل از فرانس ۲۴، سال قبل با وجود اعمال قرنطینه، اجرای قانون منع رفت و آمد در ساعات مشخص و اعمال محدودیت هایی در رستوران ها و هتل ها، صنعت گردشگری اروپا با مشکلات بسیاری مواجه گردید.
در تابستان ۲۰۲۰، آمار سفرهای بین المللی در اروپا با کاهش شدید روبه رو شد و در نتیجه شهرها و نقاط دیدنی کشورهای اروپایی خالی از بازدیدکننده شدند.
اما امسال این روند در حال تغییر است؛ همه گیری ویروس کرونا هنوز ریشه کن نشده اما امکان دسترسی به آزمایش کرونا تسهیل شده است، روند واکسیناسیون در اتحادیه اروپا در حال انجام می باشد و این اتحادیه از گذرنامه اتحادیه اروپا برای تسهیل سفرهای درون این منطقه که از یکم جولای شروع خواهد شد استفاده خواهدنمود.
گردشگران خارج از اتحادیه اروپا، که گردشگران بریتانیا هم همچون آنها به شمار می روند همچنان با موانعی برای سفر در اتحادیه اروپا مواجهند چونکه دولت های کشورهای مختلف معتقدند باید با ازسرگیری محتاطانه گردشگری از شروع موج جدید گسترش کرونا جلوگیری کرد.
در فرانسه، کشوری که بعنوان اولین مقصد گردشگری جهان شناخته می شود، برای فصل تابستان فهرستی رنگ بندی شده متشکل از کشورها ارائه شده است. بر طبق این لیست محدودیت های سفری برای گردشگران اتحادیه اروپا و گروه «سبز» لغو می شود. در کشورهای «نارنجی» همچون بریتانیا، آمریکای شمالی، بخش اعظمی از آسیا و آفریقا حتی مسافران واکسینه شده ای که قصد سفر به فرانسه را دارند باید نتیجه منفی آزمایش کرونا را عرضه کنند، اما نیاز نیست برای سفر دلیل موجه ارائه نمایند یا در قرنطینه بمانند.
گردشگران واکسینه نشده گروه «نارنجی» فقط برای سفرهای ضروری امکان سفر خواهند داشت و باید علاوه بر آزمایش کرونا هفت روز در قرنطینه بمانند.
از یکم جولای در فرانسه از گذرنامه اتحادیه اروپا نیز استفاده خواهد شد.
ورود گردشگران از ۱۶ کشور همچون هند، ترکیه، آفریقای جنوبی و بخش اعظمی از آمریکای جنوبی و برزیل به شدت محدود خواهد ماند.
همین طور استفاده از ماسک در فضاهای باز و سرپوشیده همچنان الزامی خواهد بود اما قانون منع رفت و آمد در ساعات مشخص از ۳۰ ژوئن لغو می شود.
در اسپانیا لزوم ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا برای گردشگران اتحادیه اروپا از دوشنبه، هفتم ژوئن کنسل شد.
هم اکنون تمام کسانی که توسط واکسن های مورد تایید اروپا و دو واکسن چینی مورد تایید سازمان جهانی بهداشت واکسینه شده اند می توانند وارد اسپانیا شوند.
مسئولان گواهی واکسینه شدن توریست در دست کم ۱۴ روز قبل از سفر و یا بهبود توریست بعد از مبتلاشدن به کرونا در شش ماه گذشته را دریافت خواهند کرد.
با این وجود اسپانیا سفرهای غیرضروری مسافران از برزیل، هند و آفریقای جنوبی به این کشور را ممنوع اعلام نموده است.
استفاده از ماسک همچنان در فضای باز به جز در سواحل و در شرایطی که افراد فاصله یک و نیم متری از یکدیگر را رعایت نمایند الزامی است. استفاده از ماسک حین قدم زدن در سواحل همچنان الزامی است.
در «مادرید» و «کاتالونیا» قانون منع رفت و آمد در ساعات مشخص لغو شده است.
اسپانیا نیز جهت استفاده از گذرنامه اتحادیه اروپا اعلام آمادگی کرده است.
در ایتالیا، توریستهایی که از اتحادیه اروپا، بریتانیا و اسرائیل به این کشور سفر می کنند باید نتیجه منفی آزمایش کرونا را ارائه نمایند و یک فرم سلامت را آماده کنند اما ملزم به سپری کردن قرنطینه نیستند.
کسانی که از استرالیا، کره جنوبی، رواندا، تایلند، کانادا، و ایالات متحده آمریکا به ایتالیا سفر می کنند باید نتیجه منفی آزمایش کرونا عرضه کنند، ۱۰ روز در قرنطینه بمانند و یک دفعه دیگر آزمایش کرونا انجام دهند.
ورود گردشگران از برزیل، هند، بنگلادش و سریلانکا به ایتالیا ممنوعست.
استفاده از ماسک همچنان الزامی است اما از جولای مردم می توانند در فضای باز از ماسک استفاده نکنند.
منع رفت و آمد از نیمه شب تا ۵ بامداد همچنان پابرجا است و در رستوران ها بیش از چهار نفر نمی توانند دور یک میز بنشینند.
در پرتغال، تمام مسافرانی که از اتحادیه اروپا، منطقه شنگن و بریتانیا قصد دارند به این کشور سفر کنند باید نتیجه منفی آزمایش کرونا عرضه کنند. این قانون برای استرالیا، کره جنوبی، اسرائیل، نیوزیلند، رواندا، سنگاپور، تایلند و چین نیز اجرا می شود.
گردشگران سایر کشورها باید برای ورود به پرتغال دلیل موجه داشته باشند.
مسافرانی که از آفریقای جنوبی، برزیل و هند به پرتغال سفر می کنند باید بعد از ورود به این کشور در قرنطینه بمانند.
رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک الزامی است. انتظار می رود پرتغال نیز از یکم جولای از گذرنامه اتحادیه اروپا استفاده نماید.
در یونان، دولت امیدوار است تابستان امسال به نیمی از درآمد گردشگری شرایط قبل از همه گیری نائل شود.
مسافران از اتحادیه اروپا و منطقه شنگن، کانادا، ایالات متحده آمریکا، اسرائیل، چین، تایلند، روسیه و عربستان سعودی می توانند وارد یونان شوند. اما باید فرم سلامت آماده کنند و مدرک واکسینه شدن یا نتیجه منفی آزمایش کرونا و یا مدرک ایمن بودن در مقابل مبتلاشدن به این ویروس را عرضه کنند.
استفاده از ماسک در فضای باز و سرپوشیده همچنان الزامی است.
سفر به بریتانیا برای بسیاری شهروندان نقاط مختلف جهان دشوار است. بخش اعظمی از تمرکز صنعت گردشگری بریتانیا بر سفرهای داخلی معطوف شده است.
مسافران کشورهای «سبز» که شامل استرالیا، نیوزیلند و ایسلند می شود با شرایط بهتری برای سفر به بریتانیا مواجهند. با این وجود این مسافران نیز باید نتیجه منفی آزمایش کرونا را ارائه نمایند و بعد از ورود بار دیگر آزمایش کرونا انجام دهند و در صورت منفی بودن آزمایش دوم کرونا از قرنطینه معاف می گردند.